اقامت اسلواکی

گروه سام با داشتن سوابق متعدد دریافت و تمدید کارت اقامت اسلواکی ، آماده ارائه خدمات به متقاضیان محترم می باشد. با اقدامات ویژه این گروه، متقاضی اقامت اسلواکی نیازی به مصاحبه و دانستن زبان و همچنین ارائه طرح بیزنسی ندارد. پروسه دریافت اقامت اسلواکی حدود 3 الی 4 ماه به طول می انجامد.

اخذ اقامت اسلواکی از روش ثبت شرکت

حداقل سرمایه لازم برای ثبت شرکت در اسلواکی 20000 یورو می باشد که نیازی به تامین سرمایه توسط متقاضی نیست. موسسه سام این سرمایه را واریز و برداشت خواهد کرد.
کارت اقامت اسلواکی اولیه ای که برای متقاضی صادر می شود بنا به تصمیم اداره پلیس اتباع خارجی اسلواکی16 تا 18 ماه اعتبار دارد.
متقاضی باید حداکثر تا یک ماه پس از صدور کارت اقامت اسلواکی ، خود را بیمه نموده و همچنین نتیجه تست بیماری های خاص را به اداره پلیس ارائه کند.
از لحظه ای که کارت اقامت اسلواکی متقاضی صادر می شود، 4 ماه فرصت دارند تا نسبت به مراجعه به کشور اسلواکی و دریافت کارت اقامتشان اقدام کنند یا با مراجعه به دفتر مشاوران سام ، اقامت خود را در دفتر تهران تحویل بگیرند.
برای تمدید اقامت اسلواکی ، شرکت ثبت شده شما در اسلواکی باید حداقل 16000 یورو در سال فعالیت نشان دهد که از این میزان باید حدود 22% آن یا به عبارتی 3500 یورو به عنوان مالیات پرداخت شده باشد.
مالیات بر درآمد در اسلواکی 22% است.
اقامت اسلواکی مانند سایر اقامت های اروپا ، در 5 سال اول به صورت اقامت موقت می باشد و پس از آن امکان اخذ اقامت دائم وجود دارد.

مدارک لازم برای ثبت شرکت و اقامت اسلواکی

1.گواهی عدم سوء پیشینه متقاضیان اقامت اسلواکی
2.آدرس و کدپستی 10 رقمی متقاضی اقامت اسلواکی
3.شناسنامه متقاضی اقامت اسلواکی و افراد تحت تکفل ایشان
4.اسکن صفحه نخست گذرنامه متقاضیان اقامت اسلواکی
5.گواهی تمکن مالی از بانک به زبان انگلیسی برای متقاضی اصلی اقامت اسلواکی
6.عقدنامه متقاضیان متاهل

مزایای اخذ اقامت اسلواکی

برای اخذ اقامت اسلواکی ، نیازی به تامین سرمایه اولیه شرکت نمی باشد. گروه سام این سرمایه را نشان خواهد داد.
اسلواکی از سال 2004 میلادی به عضویت اتحادیه اروپا درآمده است.
دارندگان اقامت اسلواکی از امکان سفر آزادانه در حوزه شینگن برخوردارند.
دارندگان اقامت اسلواکی می توانند با شانس بالا برای دریافت ویزای کشورهایی مانند کانادا و آمریکا اقدام کنند.
طبق آخرین آمار در سال 2016 پاسپورت اسلواکی از نظر اعتبار در میان پاسپورت های کشورهای مختلف جهان در جایگاه یازدهم قراردارد و شهروندان اسلواکی امکان سفر بدون ویزا به 165 کشور جهان را دارند.
اسلواکی از سال 2008 به عضویت پیمان شنگن درآمده است. بنابراین دارندگان اقامت اسلواکی امکان سفر و حضور بلامانع در تمام کشور های حوزه شنگن را دارند.
اسلواکی کشوری 100% دموکرات است.
جمعیت اسلواکی حدود پنج و نیم میلیون نفر است.
نیروی کار متخصص در اسلواکی ارزان است.
از براتیسلاوا پایتخت اسلواکی تا وین پایتخت اتریش حدود 40 دقیقه راه است.
اقامت اسلواکی اولیه دارای اعتبار 12 تا 18 ماهه بوده و متقاضیان می توانند با تمدید اقامت خود پس از 5 سال اقامت دائم اسلواکی را دریافت کنند .
امکان سفر آزادانه در محدوده حوزه شینگن و همچنین ورود و خروج آزادانه از طریق هر کشور اروپایی که تمایل داشته باشند.
امکان تهیه بیمه درمانی با پوشش های مختلف با داشتن اقامت اسلواکی.
با داشتن اقامت اسلواکی امکان تحصیل متقاضی و فرزندان در هر مقطع تحصیلی در سر تا سر اروپا میسر می باشد.
امکان عقد قرارداد های بین المللی با داشتن اقامت اسلواکی.

برای اطلاع از جزئیات روند اخذ اقامت اسلواکی با تلفن های مشاوره تماس بگیرید.

اطلاعات تکمیلی در مورد اسلواکی :

توجه فرمایید موارد ذیل برای افزایش اطلاعات مخاطبان درج شده و جزء خدمات موسسه حقوقی سام نمی باشد.

درباره اسلواکی

اخذ اقامت اسلواکی

جمهوری اسلواکی کشوری در اروپای مرکزی است که تا دهه ۹۰ در کنار کشور چک، کشور چکسلواکی را تشکیل می داد.
اسلواکی سرزمینی نیمه کوهستانی دارد. کوه های آن در شرق و شمال و قسمتی از غرب کشور واقع شده و آب و هوایش معتدل و مرطوب است. این کشور از غرب با جمهوری چک و اتریش، از شمال با لهستان ، از شرق با اوکراین و از جنوب با مجارستان هم مرز است. اسلواکی کشوری محصور به خشکی در اروپای مرکزی است.
بیشتر سطح کشور اسلواکی با کوهستان ها پوشیده شده است و این کوه ها همگی جزئی از رشته کوه های بسکید و کارپات هستند. اسلواکی در میان کوه های خود صدها غار دارد که 15 عدد از آنها برای بازدید عموم باز است.
منابع طبیعی اسلواکی شامل: سنگ آهن، مس، آنتیموان، جیوه، منگنز و نفت است.
جمعیت اسلواکی حدود پنج و نیم میلیون نفر است که میانگین سنی آنها ۱/ ۳۶ سال است. امید به زندگی در بدو تولد برای زنان 79 سال و برای مردان ۷۱ سال است. ۸/۸۵ درصد از مردم این کشور از نژاد اسلواک ، ۷/۹ درصد مجار، ۷/۱ درصد کولی ها و بقیه نژادهای نامشخص هستند.
اغلب مردم این کشور مسیحی و 69 درصد آنها پیرو کلیسای رم هستند. ۷/۹۹ درصد از جمعیت بالای ۱۵ سال آن باسواد هستند. زبان رسمی این کشور اسلواکی است. پیش از جنگ جهانی دوم ۹۰ هزار یهودی در این کشور می زیستند که از آنها تنها 2300 نفر برجا مانده اند.
همه ی روزنامه ها در کشور اسلواکی خصوصی است و بیش از ۲۰ شبکه رادیویی خصوصی در آن فعال است. تلویزیون دولتی این کشور در سال های اخیر اغلب مخاطبانش را به شبکه های خصوصی تلویزیونی باخته است. همچنین مردم این کشور به تماشای شبکه های تلویزیونی کشورهای همسایه به ویژه جمهوری چک و مجارستان هم می نشینند.
بعضی معتقدند کشور اسلواکی برای سرمایه گذاری، کار و اقامت در اتحادیه اروپا کشوری مناسب است، زیرا که اسلواکی عضو کشورهای شینگن است و می توان به راحتی از آنجا به سایر کشورهای اروپایی سفر کرد.

مردم اسلواکی

اکثر ساکنان اسلواکی ، اسلواک هستند. مجارها بزرگترین اقلیت قومی هستند. (۹٫۵٪) طبق سرشماری دیگر گروه‌های قومی شامل ۱٫۷ درصد کولی‌ها، ۱ درصد روسی و اوکراینی و نیز ٪۱٫۸ دیگر گروه‌ها بوده‌است.
زبان این کشور زبان اسلواکیایی است. این زبان به زبان چکی نزدیک است و گویشوران دو زبان همدیگر را می‌فهمند. گویش‌های شرق اسلواکی البته تفاوت بیشتری با چکی و دیگر گویش‌های اسلواکییایی دارند و درک متقابل میان مردم چک‌زبان با گویشوران شرق اسلواکی محدود است.

دین مردم اسلواکی

قانون اساسی اسلواکی آزادی ادیان را در این کشور تضمین می‌کند. ۶۸/۹٪ مردم این کشور مسیحی کاتولیک هستند. پیش از جنگ جهانی دوم این کشور 90 هزار یهودی در این کشور می‌زیستند که از آنها تنها ۲۳۰۰ نفر برجا مانده‌اند.

اقتصاد اسلواکی

واحد پول این اسلواکی یورو است. اقتصاد اسلواکی به تولید و صدور خودرو و وسایل الکترونیکی، به ویژه به آلمان وابسته است و موتور محرکه رشد اقتصادی اسلواکی به طور انحصاری تقاضای خارجی می باشد.
منابع طبیعی آن شامل انواع زغال سنگ؛ اوره آهن، مس و منگنز؛ نمک؛ زمین‌های کشاورزی؛ و مقدار کمی نفت و گاز است. مهم‌ترین صنایع آن ماشین‌سازی، صنایع فلزی، صنایع الکتریکی و اپتیک، صنایع نظامی، خودروسازی، نساجی، منابع غذایی و آشامیدنی، شیمیایی، کاغذ و چاپ، صنعت برق، صنایع گاز و سرامیک است. فراورده‌های کشاورزی اسلواکی جو، سیب زمینی، چغندرقند، رازک، میوه، احشام و خوک و تولیدات جنگلی است.

براتیسلاوا ، پایتخت اسلواکی

براتیسلاوا پایتخت کشور اسلواکی و بزرگترین شهر آن با جمعیت ۴۶۰ هزار نفر است. براتیسلاوا در جنوب غربی اسلواکی در دو کرانه ی رود دانوب و نیز کرانه ی شرقی رودخانه موراوا گسترده است. براتیسلاوا با واقع شدن در مرز اسلواکی و اتریش، تنها پایتخت در جهان است که با دو کشور مستقل مرز مشترک دارد.
تاریخ این شهر قویاً تحت نفوذ مللی چون اسلوواک‌ها ، آلمانی‌ها ، مجارها ، چک‌ها ، اتریشی‌ها و یهودی‌ها بوده‌است.
در براتیسلاوا جشنواره های زیادی برگزار می‌شود و زندگی شبانه و گردشگاه‌های آن معروفند.

برای دریافت مشاوره رایگان در خصوص اقامت اسلواکی با شماره تلفن های موسسه سام تماس بگیرید.


ویزای شینگن مولتیپل سوییس

ویزای شینگن مولتی فرانسه

ویزا 3ساله شینگن

نمونه گواهی شهروندی

نمونه صفحه اول پاسپورت دومینیکا

نمونه پاسپورت دومینیکا (3)

نمونه پاسپورت دومینیکا (2)

نمونه اقامت اسلواکی

گواهی شهروندی

گواهی شهروندی دومینیکا

   مشاوره رایگان
۰۲۱-۲۶۷۶۶۴۴۵
۰۲۱-۲۶۷۶۶۴۳۹
۰۹۱۲-۵۲۳۴۵۰۳ telegram
مشاوره رایگان   ۲۶۷۶۶۴۴۵-۰۲۱   ۲۶۷۶۶۴۳۹-۰۲۱   ۵۲۳۴۵۰۳-۰۹۱۲telegram