اقامت اسپانیا

در صورتی که سرپرست خانواده ثابت نماید ماهیانه 2500 یورو برای خود، 1000 یورو برای همسر و 500 یورو برای هر یک از فرزندان تحت تکفل خود درآمد ثابت دارد، واجد شرایط دریافت اقامت اسپانیا از روش تمکن مالی می باشد.
این درآمد ثابت می تواند از چهار محل ثابت شود:
1.سود سپرده بانکی 2.اجازه نامه ملکی 3.حقوق بازنشستگی 4.سود سهام بورس
متقاضی می تواند پس از گذشت 5 سال از زمان دریافت اقامت، درخواست اقامت دائم و پاسپورت کند.

اقامت اسپانیا

مخاطب محترم، لطفا به آپدیت های انتهای متن توجه فرمایید.

راه های دریافت اقامت کشور اسپانیا:


  1) اقامت اسپانیا از طریق تمکن مالی

افرادی که در ایران از تمکن مالی خوبی برخوردارند، با احراز شرایط زیر می توانند اقامت اسپانیا را از طریق تمکن مالی دریافت کنند.
در صورتی که سرپرست خانواده ثابت نماید ماهیانه حدود 3 تا 4 هزار یورو درآمد ثابت دارد، واجد شرایط دریافت اقامت اسپانیا از طریق تمکن مالی می باشد.
این درآمد ثابت می تواند از چهار محل ثابت شود:
1. سود سپرده بانکی    2. اجازه نامه ملکی   3. حقوق بازنشستگی   4. سود سهام بورس
متقاضی می تواند پس از گذشت 5 سال از زمان دریافت این اقامت، درخواست اقامت دائم و پس از آن طبق قوانین مهاجرتی، پاسپورت دوم دریافت کند.


شرایط اخذ اقامت اسپانیا

1. تمام افرادی که اقامت اسپانیا را دریافت می کنند، باید حداقل 6 ماه در سال در اسپانیا زندگی کنند.
2. با داشتن اقامت اسپانیا ، اگر فرزندانتان در سن مدرسه رفتن باشند، باید در اسپانیا به مدرسه بروند.
3. متقاضی بعد از دریافت اقامت اسپانیا حتما باید در اسپانیا ملک مستقل اجاره کرده و یا خریداری نماید.


مدارک لازم جهت اقامت اسپانیا از طریق تمکن مالی

1. مدارک مالی (گواهی سود سپرده بانکی-اجاره نامه رسمی-حکم بازنشستگی و فیش حقوقی-گواهی سود سهام بورس) مربوط به متقاضی اقامت اسپانیا
2. پاسپورت
3. مدرک شغلی
4. چهار قطعه عکس
5. شناسنامه متقاضی و افراد تحت تکفل
6. گواهی عدم سوء پیشینه برای تمام افراد خانواده
لازم به ذکر است که متقاضی با گرفتن اقامت اسپانیا از روش تمکن مالی، فقط اجازه کار کردن از طریق ثبت شرکت را دارد و حق کار استخدامی ندارد.
مدت پروسه دریافت اقامت اسپانیا از روش تمکن مالی 6 ماه می باشد.


مزایای دریافت اقامت اسپانیا از روش تمکن مالی

1. معاف از پرداخت مالیات سالانه
2. عدم محدودیت سنی
3. سهولت در تمدید مجوز اقامت اسپانیا
4. عدم نیاز به هیچ گونه سرمایه گذاری و یا ثبت شرکت در اروپا
5. امکان استفاده از بیمه های پزشکی و درمانی معتبر در عرصه بین المللی
6. سهولت دریافت ویزای نقاط مختلف جهان از جمله امریکا و کانادا و انگلستان


2. اقامت اسپانیا از طریق سرمایه گذاری

با سرمایه گذاری در اسپانیا یا خرید ملک به ارزش حداقل 500 هزار یورو می توان اقامت اسپانیا را اخذ کرد.
متراژ و موقعیت ملک و همچنین نوع کاربری آن اهمیتی برای کشور اسپانیا ندارد و تنها نکته مهم داشتن ارزش 500 هزار یورویی ملک خریداری شده است.
توجه: متاسفانه برخی منابع از امکان خرید ملک با مبالغ بسیار پایین تر و اخذ اقامت اسپانیا خبر می دهند. لازم به توضیح است که امکان خرید ملک های ارزان تر وجود دارد، اما برای سرمایه گذاری کمتر از 500 هزار یورو، هیچگونه اقامتی صادر نمی شود. همچنین با تغییرات اخیر قوانین مهاجرتی در اسپانیا ، در صورت سرمایه گذاری در این کشور، در ابتدا صرفا ویزا صادر شده که پس از طی مراحلی می توان آن را تبدیل به اقامت نمود. مشاوران ما با تماس تلفنی و به صورت رایگان شما را در این امر راهنمایی خواهند کرد.


1. متقاضی، پدر، مادر، همسر و فرزندان تحت تکفل ایشان مشمول دریافت اقامت اروپا می شوند.

2. عدم نیاز به ثبت شرکت و راه اندازی تجارت در اروپا

3. معاف از پرداخت مالیات سالانه

4. عدم محدودیت سنی

5. سهولت دریافت ویزای نقاط مختلف جهان از جمله امریکا و کانادا و انگلستان

برای اطلاع از جزئیات روند اخذ اقامت اسپانیا با تلفن های مشاوره تماس بگیرید.

اطلاعات تکمیلی در مورد اسپانیا :

توجه فرمایید موارد ذیل برای افزایش اطلاعات مخاطبان درج شده و جزء خدمات موسسه سام نمی باشد.

راه های دیگر اخذ اقامت اسپانیا

اقامت اسپانیا از طریق اعلام پناهندگی

اقامت اسپانیا از طریق ازدواج

اقامت اسپانیا از طریق کار

اقامت اسپانیا از طریق تحصیل

اقامت اسپانیا از طریق اعلام پناهندگی

براساس کنوانسیون ۱۹۵۱ژنو اگر فردی به واسطه مسائل سیاسی ، نژادی، قومی و مذهبی جانش در خطر باشد، می تواند درخواست پناهندگی کند. بنابر این فقط افراد خاصی از این طریق واجد شرایط مهاجرت و اعلام پناهندگی خواهد بودمشاوران سام مهاجرت به اسپانیا از طریق پناهندگی را به شما توصیه نمیکند چراکه مهاجرت از طریق اعلام پناهندگی با مشکلات بسیاری همراه است. افرادی بسیاری بوده اند که حتی نتوانسته اند سالم به خاک اروپا برسند و در این مسیر سخت و مشقت بار رسیدن به اروپا از راههایی چون دریا و کشتی جان خود را از دست داده اند یا مورد تجاوز قرار گرفته اند.

اقامت اسپانیا از طریق ازدواج

در این روش باید شخص متقاضی یک partner یا شخص مقابل را داشته باشد که قصد به ازدواج با ایشان را داشته باشد و زمانی که فردی قصد ازدواج با یک تبعه را داشته باشد باید سابقه و موضوعاتی را به سفارت نشان دهند که بیانگر این باشد که هدف و قصد انها زندگی با یکدیگر است مدارکی دال بر روابط آنها با یکدیگر و مدارک مالی که شخص میتواند از پس هزینه های همسر خود برآید، پس از ازدواج، سند ازدواج و مدارک هویتی و سایر مدارک مورد نیاز سفارت باید تهیه و به سفارت ار ائه شود

اقامت اسپانیا از طریق کار

برای اخذ اقامت اسپانیا از طریق کار حتما متقاضی باید کارفرما و job offer داشته باشد تا برای ایشان دعوت نامه کاری ارسال شده و بتواند از این طریق وارد کشور اسپانیا شده و مشغول به کار شود. پس از ۳ الی ۵ سال کار و پرداخت مالیات، متقاضی می تواند درخواست اقامت دائم اسپانیا را نماید. البته این امر سخت به نظر میرسد. زمانیکه کارفرما بخواهد برای شما دعوت نامه کاری ارسال نماید باید ابتدا آن شغل مورد نظر را در کشور خود ۳ ماه اگهی نموده اگر شخص مورد نظر پیدا نشد، می بایست ۳ ماه در اتحادیه اروپا اگهی نماید و اگر در این بازه ی زمانی ۶ ماهه شخص مورد نظر برای شغل پیدا نشد آن زمان می تواند برای افراد غیر اروپایی دعوت نامه کاری ارسال نماید.

اقامت اسپانیا از طریق تحصیل

تحصیل در اسپانیا برای اشخاص ایرانی در تمامی مقاطع امکان پذیر می باشد، دانشگاه های موجود در اسپانیا هم به زبان اسپانیایی و هم به زبان انگلیسی برای دانشجویان خدمات ارائه میدهند. البته افراد دانشجو در اسپانیا ابتدا ویزای تحصیلی دریافت می نمایند و در صورتی که پس از تحصیل در اسپانیا به کاری مشغول شده و مالیات بپردازند می توانند کارت اقامت اسپانیا را دریافت نمایند.

درباره اسپانیا


  اسپانیا با نام رسمی پادشاهی اسپانیا کشوری مستقل و عضو اتحادیه اروپا است. این کشور در شبه‌جزیره ایبری در جنوب غربی اروپا قرار دارد. سرزمین اصلی اسپانیا از جنوب و شرق با دریای مدیترانه و جبل الطارق، از شمال و شمال شرق با فرانسه ، آندورا و خلیج بیسکای و از غرب و شمال غرب با پرتغال و اقیانوس اطلس هم مرز است. مرز اسپانیا با پرتغال (به طول ۱۲۱۴ کیلومتر) طولانی‌ترین مرز یکپارچه در اتحادیه اروپا است.

قلمروی اسپانیا افزون بر سرزمین اصلی شامل جزایر بالئارس در دریای مدیترانه، جزایر قناری در سواحل آفریقایی اقیانوس اطلس، دو شهر خودمختار سبته و ملیله در آفریقای شمالی هم مرز با کشور مراکش و چندین جزیره مسکونی و غیر مسکونی دیگراز جمله آلبوران، شافاریناس، آلوزماس و ولز د لا گومرا می باشد. با مساحت ۵۰۵۹۹۲ کیلومتر مربع، اسپانیا دومین کشور بزرگ اروپای غربی و پنجمین کشور بزرگ اروپاست.

اسپانیای امروزی کشوری دموکراتیک و دارای حکومتی پارلمانی تحت قانون اساسی پادشاهی است. اسپانیا یک کشور توسعه ‌یافته و نوزدهمین اقتصاد بزرگ دنیا از نظر تولید ناخالص داخلی می‌باشد. این کشور همچنین دارای سطح بالای استاندارد زندگی است. اسپانیا در سازمان ملل متحد، ناتو، سازمان تجارت جهانی، سازمان همکاری اقتصادی و توسعه و اتحادیه اروپا عضو می‌باشد.

اسپانیا با داشتن ۵۰6000 کیلومتر مربع وسعت پنجاه و دومین کشور بزرگ جهان است. اسپانیا تقریباً ۴۷۰۰۰ کیلومتر مربع کوچکتر از فرانسه و ۸۱۰۰۰ کیلومتر مربع بزرگتر از ایالت کالیفرنیا آمریکا است. قله آتش فشانی تید که در نزدیکی شهر تنریف در جزایر قناری قرار دارد با ارتفاع ۳۷۱۸ متر بلندترین نقطه کشور اسپانیا می‌باشد.

جزایر اسپانیا شامل جزایر بالئاری در دریای مدیترانه و جزایر قناری در اقیانوس اطلس می‌باشد. افزون بر اینها شماری جزیره غیر مسکونی دیگر در سمت مدیترانه‌ای تنگه جبل‌الطارق نیز متعلق به اسپانیا است از جمله جزایر چافاریناس، آلهوسماس و جزیره کوچک پرخیل. جزیره آلبوران که بین اسپانیا و شمال آفریقا قرار دارد نیز تحت حاکمیت اسپانیا می‌باشد. جزیره کوچک فاسان که در رودخانه بیداسوآ قرار دارد تحت حاکمیت مشترک اسپانیا و فرانسه اداره می‌شود.

زبان

اسپانیا کشوری چندزبانه است. بر طبق قانون اساسی اسپانیا از حقوق انسانی، فرهنگ، رسوم و زبان تمام مردم اسپانیا محافظت خواهد کرد.

اسپانیایی یا اسپانیولی زبان رسمی تمام کشور به حساب می‌آید و طبق قانون وظیفه و حق هر اسپانیایی است که این زبان را بیاموزد. بر طبق قانون اساسی تمام زبان‌های دیگر اسپانیا نیز در مناطقی به کار برده می‌شوند رسمی به حساب می‌آیند.

دیگر زبان‌های رسمی در اسپانیا عبارتند از:

• زبان باسکی در باسک و ناوارا؛

• زبان کاتالان در کاتالونیا و والنسیا که در والنسیا گونه متمایزی از کاتالانی یعنی گویش والنسیایی به رسمیت شناخته شده است؛

• زبان گالیسی در گالیسیا

 از نظر درصد گویشوران زبان باسکی ۲٪، کاتالانی و والنسیایی ۱۷٪ و گالیسی ۷٪ کار برد دارد.

گردشگری

در طول چهار دهه گذشته صنعت گردشگری اسپانیا بسیار پیشرفت کرده است به طوری که به دومین قدرت صنعت گردشگری بزرگ در دنیا بدل شده است و در سال ۲۰۰۶ ارزش آن حدود ۴۰ میلیارد یورو برابر با ۵٪ تولید ناخالص داخلی کشور بوده است. امروزه اقلیم، آثار تاریخی و فرهنگی، موقعیت جغرافیایی و امکانات رفاهی اسپانیا باعث شده تا گردشگری به یکی از صنایع اصلی و همچنین منبع درامد و اشتغال ثابت برای این کشور بدل شود. سازوکار رتبه‌بندی هتل‌ها و اقامتگاه‌ها در اسپانیا بسیار سختگیرانه‌تر از دیگر کشورهای اروپایی است و به همین دلیل هتل‌های اسپانیایی سطح بالاتر و گرانتر از دیگر کشورهای اروپایی است.

انواع ویزای اسپانیا

انواع ویزای اسپانیا به شرح ذيل است:

 1.  ویزای توریستی اسپانیا

ویزای توریستی اسپانیا شامل افرادی می‌شود که قصد اقامت کوتاه‌مدت در اسپانیا به منظور تفریح و بازدید داشته باشند؛ ویزای توریستی اسپانیا برای دو هفته تا سه ماه صادر می‌شود و به مسافر اجازه‌ی کار یا اقامت بیشتر از مدت زمان ویزا را نمی‌دهد.

جهت تقاضای ویزای اسپانیا، حضور متقاضی الزامی است و مصاحبه صورت می‌گیرد. برای دریافت فرم تقاضای ویزا و تعیین وقت مصاحبه، باید به دفتر کنسولی سفارت اسپانیا در تهران مراجعه کنید؛ امکان تعیین وقت از طریق تلفن وجود ندارد. 

2.  ويزای اسپانیا براي ديدار اقوام

مدارک مورد نیاز برای این ویزا : اصل و دو سري كپي از دعوتنامه رسمي -  فتوكپي كارت اقامت اسپانیا معتبر و يا CARD ID شخص دعوت كننده – ترجمه رسمی شناسنامه ها به زبان انگليسي يا اسپانيایي به طريقي كه نسبت فاميلي شخص دعوت كننده و دعوت شونده كاملا اثبات گردد. ( اصل ترجمه و كپي آن ) 

3.  ويزاي تجاري اسپانیا

اصل كپي دعوتنامه تجاري از شركتهاي اسپانيایي - ترجمه رسمي مدارك شركت ايراني شخص متقاضي (ترجمه روزنامه رسمي شركت، فتوكپي كارت بازرگاني) - ارائه معرفي نامه از دفاتر بازرگاني اسپانيا در تهران در مورد اشخاصي كه براي بار اول تقاضاي ويزا مي نمايند الزامي است - فتوكپي ويزاي قبلي اسپانيا یا ویزای شینگن در صورت وجود، از جمله مدارک مورد نیاز برای این ویزا می باشد.

4.  ويزاي پزشكي اسپانیا

ترجمه رسمي و دو سري كپي از ترجمه مجوز شوراي عالي پزشكي ايران جهت اعزام به خارج - ارائه برگ تعيين وقت از بيمارستان يا كلينيك پزشكي در اسپانيا و فتوكپي آن – به همراه فرد بيمار يك تن از اقوام درجه يك (پدر، مادر، فرزند، خواهر، برادر و همسر) مي توانند تقاضاي ويزا نمايند.

5.  ويزاي اقامت اسپانیا

با توجه به ويژگي هاي خاص اين ويزا متقاضي مي بايد ضمن ارسال نامه اي به كنسولگري مبني بر ذكر دلايل تقاضاي ويزاي اقامت اسپانیا فتوكپي مداركي را كه به نظر خود متقاضي براي جواب ويزا مثمر ثمر خواهد بود را نيز ضميمه نامه فوق نمايد. از متقاضياني كه مدارك ارسالي شان براي گرفتن ويزاي اقامت ایپانیا كافي و مناسب به نظر مي رسد به وسيله تلفن براي مصاحبه با مسئول قسمت ويزا دعوت به عمل خواهد آمد.

6.  ويزاي دانشجويي اسپانیا

اصل و كپي پذيرش تحصيلي از دانشگاهها و يا مدارس عالي اسپانيا - اصل و كپي گواهي رسمي محضري از طرف يك فرد اسپانيائي يا ايراني مقيم اسپانيا مبني بر تقبل كليه هزينه هاي شخص متقاضي در طول مدت اقامت در اسپانيا - ارائه گواهي حساب بانكي شخص متقاضي در اسپانيا در صورت موجود.

7.  ويزاي ساير موارد

الف- صاحبان ملك در اسپانيا (محل تجاري-منزل و غيره)- دو سري فتوكپي از سند مالكيت ملك مورد نظر- سه سري فتوكپي از آخرين قبض پرداختي آب يا برق يا تلفن يا ماليات براي اثبات مالكيت ملك در زمان تقاضاي ويزا از طرف شخص متقاضي

ب- دارندگان حساب بانكي در اسپانيا: دو سري فتوكپي از آخرين صورتحساب بانكي حساب مورد نظر با قيد موجودي شخص دارنده حساب (تاريخ صورتحساب فوق مي بايد كمتر از 2 ماه در هنگام تقاضاي ويزا باشد)

توجه: به دلیل تعداد زیاد متقاضیان در ماه‌های تابستان و همچنین قبل از تعطیلات نوروز، ممکن است تعیین وقت مصاحبه چند هفته طول بکشد؛ علاوه بر این بررسی مدارک و صدور ویزای شینگن نیز ممکن است زمان بیشتری نیاز داشته باشد. بهتر است برای قطعی‌کردن تاریخ سفر، به این زمان‌ها توجه داشته باشید. 

اولین مرحله برای درخواست ویزای هر کشوری تکمیل فرم درخواست روادید کشور مربوطه است. در زمان مصاحبه، فرم تقاضای ویزا را باید همراه با دیگر مدارک ارائه دهید. 

توجه: اگر خانوادگی سفر می‌کنید برای هر کدام از اعضاء باید فرم جداگانه‌ای پر کنید. 

فرم تقاضای ویزا باید در دو نسخه تکمیل شود.

توجه : از همه‌ی مدارک باید یک کپی هم موجود باشد؛ اصل مدارک بعد از مطابقت به شما برگردانده می‌شود و کپی آن‌ها در پرونده‌ی شما در سفارت اسپانیا می‌ماند.

کلیه‌ی مدارک فارسی باید ترجمه‌ی رسمی انگلیسی شده باشند.

در صورت عدم پذیرش شما برای ویزای اسپانیا، مدارک بازگردانده نخواهد شد.

مدارک مورد نیاز برای در خواست ویزا

1) شناسنامه ایرانی 

2)  گذرنامه؛ اعتبار گذرنامه باید حداقل شش ماه بیشتر از پایان مدت زمان ویزای درخواستی باشد. دو سری کپی از صفحات یک تا سیزده گذرنامه باید همراه مدارک باشد.

3) دو قطعه عکس رنگی؛ 

توجه: در صورتی که اسامی همراهان در گذرنامه‌ی درخواست‌کننده‌ی روادید ذکر شده باشد، دو قطعه عکس رنگی از هر کدام از همراهان نیز باید در مدارک موجود باشد. 

ویژگی‌های ضروری عکس مورد نظر: عکس رنگی، زمینه سفید، تمام رخ، در ابعاد ۴*۶ که کمتر از سه‌ ماه پیش گرفته شده و کاملاً با ظاهر فعلی صاحب عکس هم خوانی داشته باشد. 

طبق مقررات شنگن ، عکس شما بر روی برچسب ویزا چاپ خواهد شد. 

4) دعوت‌نامه ؛ 

خانواده یا دوست مقیم اسپانیا شما باید اصل فرم دعوت‌نامه را برای شما ارسال کند. 

اگر دعوت‌نامه ندارید، برگه‌ی رزرواسیون هتل برای تمام مدت اقامت در اسپانیا یا مدارکی مانند سند مالکیت، قبض مالیات ملکی یا قبض عوارض سکونت که نشان دهد شما صاحب مسکن در این کشور هستید باید ارائه شود.

5) اجازه‌ی کتبی و رسمی پدر یا مادر یا قیم قانونی؛ برای کودکانی که به تنهایی یا به همراه شخص ثالثی سفر می‌کنند.

6) اسناد رسمی شغلی و منابع مالی؛ 

- گواهی حساب بانکی: به نام متقاضی با قید تاریخ افتتاح حساب (میزان موجودی همراه با صورت گردش حساب.)

توجه: پرینت حساب بانکی باید روی سربرگ انگلیسی و مهرشده به سفارت ارائه شود. 

- گواهی اشتغال به کار متقاضی با قید سمت، تاریخ شروع کار، میزان درآمد و کپی لیست پرداخت حق بیمه‌های اجتماعی.

7) بلیط هواپیما یا رزرواسیون قطعی رفت و برگشت به مقصد اسپانیا

8) در صورت لزوم، فاکتور پرداخت‌شده‌ی هتل برای کل مدت اقامت در اسپانیا

9)  بیمه مسافرتی؛ 

متقاضیان ویزا باید بیمه‌ی مسافرت فردی یا جمعی داشته باشند. این بیمه باید هزینه‌های احتمالی بازگشت به میهن تحت مراقبت‌های پزشکی، هزینه‌های احتمالی نیاز به درمان و یا هزینه‌های بیمارستانی اضطراری را پوشش دهد و تا پایان طول اقامت در تمام کشورهای منطقه شنگن معتبر باشد. حداقل پوشش بیمه برای هر شخص مبلغ سی‌هزار یورو می‌باشد. شرکت بیمه‌گذار باید نماینده‌ای معتبر در کشور اسپانیا داشته باشد.

بررسی اولیه‌ی مدارک به منظور صدور ویزا دو هفته به طول می‌انجامد؛ ممکن است تا صدور قطعی و تکمیل مدارک چند هفته‌ای بیشتر نیز زمان احتیاج باشد ولی عموماً تا شش هفته بعد از تحویل مدارک به بخش کنسولی، مشخص شده است که شما واجد دریافت ویزا هستید یا خیر.

انواع اقامت اسپانیا از نظر موقت و دائم

اجازه رسمی برای اقامت موقت اسپانیا

اقامت موقت اسپانیا به شخص خارجی اجازه می دهد تا در کشور اسپانیا برای مدتی که بیش از 90 روز و کمتر از 5 سال اقامت نماید.

این اجازه برای افرادی است که قصد هیچگونه فعالیت انتفاعی و اقتصادی را نداشته و زمانی که درخواست برای ویزا به سفارتخانه اسپانیا در کشور محل اقامت شخص خارجی داده می شود، اعطا می گردد. ویزای داده شده اجازه اولیه اقامت را به ضمیمه خود خواهد داشت و از زمان ورود به کشور اسپانیا که در گذرنامه ثبت می شود محاسبه خواهد گردید. روشن ساختن این نکته مهم است، زمانی که ویزا اعطا می شود شخص خارجی باید شخصا ظرف مدت یکماه از زمان اطلاع آن ویزا را گرفته، در غیر این صورت چنین تلقی خواهد شد که وی ویزای اعطا شده را نخواسته و بایگانی خواهد شد.

شخص خارجی باید ظرف مدت مندرج در ویزا ، که بیش از 3 ماه نخواهد بود به کشور اسپانیا وارد شود. زمانی که وارد کشور اسپانیا می شود، باید شخصا و در مدت یکماه برای کسب کارت شناسایی افراد خارجی نیز ( Tarjeta de identidad de Extranjero ) در خواست کرده که برای مدت معتبر مندرج در اجازه اقامت موقت برای شخص خارجی صادر خواهد شد.

اجازه اولیه برای اقامت موقت اسپانیا یکسال اعتبار دارد و می توان آن را تمدید کرد ، به شرطی که برای تجدید مدت آن حداکثر تا 5 سال درخواست گردد.

به منظور کسب اجازه ویزا و اجازه اقامت موقت طولانی تر، شخص خارجی باید مدارک زیر را به درخواست خود الصاق نماید :

- گذرنامه معتبر : با حداقل اعتبار یکساله 

- در صورتی که متقاضی به سن قانونی رسیده، برگه عدم سوء پیشینه، صادره توسط کشور مبدا یا از کشورهایی که شخص خارجی در مدت 5 سال اخیر سکونت داشته است.

- گواهی پزشکی

- مدارکی دال بر تامین منابع مالی کافی برای تامین هزینه خود یا در صورتی که همراه با خانواده همگی به اسپانیا سفر می کنند، برای تامین هزینه زندگی کلیه افراد خانواده، در طول مدتی که آنها بدون شغل در اسپانیا اقامت خواهند داشت.

اقامت دائم اسپانیا

زمانیکه شخص خارجی با داشتن اجازه اقامت قانونی و پیوسته به مدت 5 سال در کشور اسپانیا سکونت داشته باشد ، وی حق سکونت نامحدود در اسپانیا را کسب کرده است، و همچنین حق دارد تا بدون محدودیت و در شرایط مساوی با شهروندان اسپانیایی به انجام کاری اشتغال پیدا کند و اصطلاحا اقامت دائم اسپانیا را اخذ نماید.

به منظور کسب اقامت دائم اسپانیا ، لازم است که شخص خارجی در طول مدت 5 سال سکونت، بیش از 6 ماه به طور یکجا از کشور اسپانیا خارج نبوده و در کل دوره های غیبتش بیش از یکسال نباشد.

دارندگان این اجازه اقامت دائم باید هر 5 سال یکبار ، 60 روز زودتر از تاریخ انقضای این اقامت (تعطیلات شنبه ها ، یکشنبه ها و تعطیلات بانکها محاسبه می شوند) و پرداخت مالیاتهای مربوطه برای تمدید آن اقدام کنند.

تمدید مجوز اقامت اسپانیا

مجوز های اقامت اسپانیا می توانند تمدید شوند اگر شرایط شخصی و اقتصادی تغییر نکرده یا شرایط تازه، تمدید مجوز را تصدیق کند.

تمدید مجوز اقامت اسپانیا ، باید مستقیما توسط شخص خارجی ظرف مدت حداقل 60 روز ( با محاسبه تعطیلات شنبه ها ، یکشنبه ها و تعطیلات بانکها ) قبل از انقضای اعتبار درخواست گردد. ارائه این تقاضا به طور خودکار اعتبار را تمدید می کند. 

ابطال اقامت اسپانیا

شرایطی که منجر به ابطال مجوز اقامت اسپانیا خواهند شد عبارتند از:

تاریخ اعتبار مجوز اقامت اسپانیا به پایان برسد.

هنگامی که شخص دارنده مجوز اقامت مدتی بیشتر از شش ماه پیوسته خارج از اسپانیا باشد.

شخص خارجی مقیم، دیگر تحت پوشش پشتیبانی مالی کافی، مساعدت بهداشتی یا مسکن مناسب نباشد

شرایط مطلوب برای اعطای اقامت از بین بروند.

اطلاعات داده شده توسط شخص خارجی کذب باشند.

نداشتن گذرنامه معتبر مگر اینکه بتوانند ترتیبات لازمه برای تمدید آنرا اجرا نماید.

توجه: زن یا شوهر یا اعضای خانواده که اجازه اقامت اسپانیا را به واسطه دیگری کسب کرده اند، اقامت را حفظ خواهند کرد حتی اگر ارتباطات خانوادگی که بوسیله آن حق اقامت اسپانیا را گرفته اند از بین رفته باشد.

هزینه های زندگی در اسپانیا

این اطلاعات بر اساس 13793 منبع در 18 ماه گذشته از 1130 مشارکت کننده مختلف جمع آوری شده است.
تاریخ آخرین به روزرسانی : june , 2016

رستوران هامیانگین
گوشت ( رستوران ارزان)10.00€
گوشت ( رستوران متوسط)38.00€
McMeal در مک دونالد (یا معادل گوشت کومبو)7.00€
کاپوچینو1.58€
پپسی (بطری 0.33 لیتری)1.69€
آب (بطری 0.33 لیتری)1.18€
بازارمیانگین
شیر  (1 گالن)2.94€
یک قرص نان سفید  تازه  (1 پوند)0.85€
برنج (سفید)، (1 پوند)0.44€
تخم مرغ (12)1.57€
پنیر محلی (1 پوند)4.06€
سینه مرغ (بدون استخوان، بدون پوست)، (1 پوند)2.66€
سیب (1 پوند)0.68€
پرتقال (1 پوند)0.55€
گوجه فرنگی (1 پوند)0.65€
سیب زمینی (1 پوند)0.39€
کاهو0.85€
آب (بطری 1.5 لیتری)0.54€
پاکت سیگار (مارلبورو)4.80€
حمل و نقلمیانگین
یک بلیط یکسره (حمل و نقل محلی)1.40€
ورودی تاکسی  (تعرفه عادی)3.00€
تاکسی 1 مایل (تعرفه عادی)1.63€
تاکسی 1ساعت انتظار(تعرفه عادی)20.50€
بنزین (1 گالن)4.89€
Volkswagen Golf(یا معادل ماشین جدید)18000.00€
آب و برق (ماهیانه)میانگین
هزینه های عمومی (برق، گرما، آب، زباله) برای 915 فوت مربع آپارتمان119.81€
تعرفه محلی  پیش پرداخت تلفن همراه (بدون تخفیف و یا برنامه)1 دقیقه0.13€
اینترنت (6 مگابیت در ثانیه، نامحدود)32.64€
ورزش و اوقات فراغتمیانگین
باشگاه تناسب اندام، هزینه ماهانه برای 1 بزرگسال38.14€
اجاره  زمین تنیس  (1 ساعت در آخر هفته)10.86€
سینما، پخش بین المللی، 1 صندلی7.50€
لباس و کفشمیانگین
1شلوار جین(Levis)74.08€
1 لباس تابستانه در فروشگاه های زنجیره ای (زارا، H & M)28.35€
1 جفت از کفش نایک73.08€
1 جفت از کفش  مردانه چرم76.77€
اجاره در هر ماهمیانگین
آپارتمان (1 خوابه) در مرکز شهر484.99€
آپارتمان (1 خوابه) در خارج از مرکز367.90€
آپارتمان (3 اتاق خواب) در مرکز شهر746.90€
آپارتمان (3 اتاق خواب) در خارج از مرکز571.22€
قیمت فروش آپارتمانمیانگین
قیمت فروش آپارتمان در  هر فوت مربع  در مرکز شهر227.07€


قیمت فروش آپارتمان در هر فوت مربع در خارج از مرکز شهر

155.46€
حقوق و تامین مالیمیانگین
میانگین ماهانه یک بار حقوق و دستمزد (پس از کسر مالیات)1212.27€

درصد نرخ بهره وام مسکن


ویزای شینگن مولتیپل سوییس

ویزای شینگن مولتی فرانسه

ویزا 3ساله شینگن

نمونه گواهی شهروندی

نمونه صفحه اول پاسپورت دومینیکا

نمونه پاسپورت دومینیکا (3)

نمونه پاسپورت دومینیکا (2)

نمونه اقامت اسلواکی

گواهی شهروندی

گواهی شهروندی دومینیکا

   مشاوره رایگان
۰۲۱-۲۶۷۶۶۴۴۵
۰۲۱-۲۶۷۶۶۴۳۹
۰۹۱۲-۵۲۳۴۵۰۳ telegram
مشاوره رایگان   ۲۶۷۶۶۴۴۵-۰۲۱   ۲۶۷۶۶۴۳۹-۰۲۱   ۵۲۳۴۵۰۳-۰۹۱۲telegram