اقامت یونان

اقامت یونان

راه های دریافت اقامت یونان :

1. اقامت یونان از طریق تمکن مالی FIP

اخذ اقامت یونان از طریق تمکن مالی FIPیکی از ارزان ترین، سریعترین و آسان ترین روش های اخذ اقامت اروپا می باشد.
افرادی که در ایران از توانایی مالی بالایی برخوردارند، با احراز شرایط زیر می توانند اقامت یونان را دریافت کنند.
در صورتی که سرپرست خانواده اثبات نماید ماهیانه 2000 یورو برای خود، 400 یورو برای همسر و 300 یورو برای هر یک از فرزندان زیر 18 سال خود درآمد ثابت دارد، واجد شرایط دریافت اقامت یونان از طریق تمکن مالی FIP خواهد بود.

این درآمد می تواند از چهار محل ثابت شود:

1.سود سپرده بانکی 2.اجاره نامه ملک 3.حقوق بازنشستگی 4.سود سهام شرکت بورسی
لازم به ذکر است مبلغ درآمد ماهیانه احراز شده توسط متقاضی اقامت یونان برای دو سال، باید در حساب بانکی ایشان در ایران موجود باشد.
به طور مثال برای اقامت دو نفر (متقاضی و همسر) باید مبلغ زیر یا معادل ریالی آن در حساب سرپرست خانواده در ایران موجود باشد:
2400 * 12 * 2 = 57600 €

مزایای اخذ اقامت یونان از روش تمکن مالی FIP

1.یکی از سریعترین و ساده ترین روش های اخذ اقامت اروپا شنگن
2.عدم نیاز به مدرک زبان انگلیسی یا یونانی برای متقاضیان اقامت یونان
3.معاف از پرداخت مالیات سالانه در یونان
4.عدم محدودیت سنی برای درخواست اقامت اروپا
5.امکان رفت و آمد آزادانه و زندگی در تمام کشورهای حوزه شینگن بدون نیاز به ویزا
6. پس از دریافت اقامت یونان ، نیازی به اجاره کردن ملک در این کشور نیست . (موسسه حقوقی سام پکیج کامل اقامتی به شما ارائه می کند که شامل آدرس قانونی نیز می باشد.)
7.سهولت در تمدید مجوز اقامت یونان
8.عدم نیاز به هیچ گونه سرمایه گذاری و یا ثبت شرکت در اروپا
9.نداشتن شرط حضور متقاضی در یونان
10.امکان استفاده از بیمه های پزشکی و درمانی معتبر در اروپا با داشتن اقامت یونان
11.سهولت دریافت ویزای نقاط مختلف جهان از جمله امریکا و کانادا و انگلستان

مدارک لازم جهت اخذ اقامت یونان از روش تمکن مالی FIP

1.مدارک تمکن مالی سرپرست خانواده (گواهی سود سپرده بانکی- اجاره نامه رسمی- حکم بازنشستگی و فیش حقوقی-گواهی سود سهام بورس)
2.پاسپورت تمام اعضای خانواده متقاضی اقامت یونان
3.گواهی شغلی سرپرست
4.شش قطعه عکس تمام اعضای خانواده
5.شناسنامه تمام اعضای خانواده
6.گواهی عدم سوء پیشینه تمام اعضای خانواده

2. اقامت یونان از روش سرمایه گذاری

با خرید ملک به ارزش حداقل 250 هزار یورو می توان اقامت دائم یونان را از روش سرمایه گذاری اخذ کرد.
اقامت از طریق سرمایه گذاری ، شامل افراد ذیل می شود:
مالک، پدر، مادر، همسر و فرزندان زیر 21 سال ایشان. نکته قابل توجه در مورد اقامت یونان از طریق سرمایه گذاری این است که پدر و مادر همسر هم مشمول دریافت اقامت دائم اروپا خواهند شد.

مزایای اقامت یونان از طریق خرید ملک

1.عدم نیاز به مدرک زبان انگلیسی یا یونانی برای متقاضیان اقامت یونان
2.عدم نیاز به ثبت شرکت در اروپا و راه اندازی تجارت در یونان
3.معاف از پرداخت مالیات سالانه در یونان
4.عدم محدودیت سنی برای متقاضی اقامت اروپا
5.امکان رفت و آمد آزادانه و زندگی در تمام کشورهای حوزه شنگن بدون نیاز به ویزای شینگن
7.متقاضی، پدر، مادر، والدین همسر، همسر و فرزندان زیر 21 سال ایشان از ابتدا مشمول دریافت اقامت دائم اروپا می شوند.
8.سهولت دریافت ویزای نقاط مختلف جهان از جمله امریکا و کانادا و انگلستان
مدت زمان پروسه دریافت اقامت یونان از روش خرید ملک 2 ماه می باشد.

3. اقامت یونان از روش ثبت شرکت

طبق قوانین مهاجرتی یونان ، اشخاص غیر اروپائی می توانند اقامت این کشور را از طریق ثبت شرکت برای چند خانواده یعنی مدیر عامل و سهامدار شرکت به همراه اعضای خانواده شان دریافت کنند.
تاسیس یک شرکت تجاری یا نمایندگی در یونان توسط اتباع خارجی بدون توجه به ملیت یا محل اقامت، امکانپذیر می باشد. کم ترین میزان سرمایه گذاری در یونان برای موسسان خارجی شرکت ها نیاز می باشد که قصد شروع یک تجارت را در این کشور دارند.
توجه فرمایید با توجه به تغییرات اخیر در قوانین اقامت یونان از طریق کار آفرینی، متقاضی این نوع اقامت باید در این کشور برای 20 نفر ایجاد شغل نماید که با توجه به شرایط نامساعد اقتصادی کشور یونان، این امر بسیار مشکل بوده و در حال حاضر روش راحتی برای اخذ اقامت اروپا نمی باشد.

مزایای اقامت یونان از طریق ثبت شرکت

1. عدم نیاز به مدرک زبان انگلیسی یا یونانی برای متقاضیان اقامت یونان
2. عدم محدودیت سنی برای متقاضی اقامت اروپا
3. امکان رفت و آمد آزادانه و زندگی در تمام کشورهای حوزه شینگن
4. سهولت دریافت ویزای نقاط مختلف جهان از جمله امریکا و کانادا و انگلستان
5. بهره مندی از مزایای مالیاتی در یونان
6. مالکیت ۱۰۰% شرکت برای متقاضیان اقامت یونان
7. افتتاح حساب بانکی در اروپا
8. استفاده از مارک تجاری (برند) اروپائی
9. استفاده از قوانین تجاری و گمرکی آزاد در داخل اتحادیه اروپا با داشتن اقامت یونان
10. امکان درخواست پاسپورت و دریافت حق شهروندی این کشور پس از اخذ اخذ اقامت دائم اروپا
متقاضی می تواند پس از 5 سال از زمان اخذ اقامت یونان ، درخواست اقامت دائم کند.

4. اقامت یونان از روش ثبت نمایندگی شرکت

مشابه روش ثبت شرکت ، از طریق ثبت شعبه (دفتر نمایندگی) شرکت در یونان نیز می توان برای چند خانواده یعنی مدیر عامل و سهامدار شرکت به همراه اعضای خانواده شان، اقامت یونان را دریافت کرد.

برای این منظور، متقاضی اقامت یونان باید صاحب یک شرکت در ایران بوده یا به عنوان نماینده یک شرکت فعال در ایران معرفی گردد تا دفتر نمایندگی شرکت مذکور در یونان ثبت شده و برای مدیران این شعبه اقامت اروپا اخذ شود.
توجه فرمایید با توجه به تغییرات اخیر در قوانین اقامت یونان از طریق کار آفرینی، متقاضی این نوع اقامت باید در این کشور برای 20 نفر ایجاد شغل نماید که با توجه به شرایط نامساعد اقتصادی کشور یونان، این امر بسیار مشکل بوده و در حال حاضر روش راحتی برای اخذ اقامت اروپا نمی باشد.
برای اطلاع از جزئیات روند اخذ اقامت یونان با تلفن های مشاوره تماس بگیرید.

اطلاعات تکمیلی در مورد یونان :

توجه فرمایید موارد ذیل برای افزایش اطلاعات مخاطبان درج شده و جزء خدمات موسسه سام نمی باشد.

کار در یونان

اقامت یونان (کاری) برای افرادی که اتباع کشورهای خارج از اتحادیه اروپایی هستند بسیار دشوار است. مطابق مقررات مهاجرت یونان اصلاحی سال 2005، این اشخاص برای ماندن بیش از 90 روز در یونان و کار کردن باید ویزای اجازه کار کردن را دریافت نمایند این ویزا که نوع D خوانده میشود و به کسانی اعطا میشود که قبلا در یونان به ایشان پیشنهاد کاری شده باشد یا بخواهد به شعبه یونانی شرکتی که در کشور خود در آن کار میکند منتقل شود. در خصوص کسانی که قبلا پیشنهاد کاری به ایشان شده است لازم است دفتر نیروی انسانی یونان توانایی متقاضی را تایید کرده باشد بدین نحو که از اتباع یونان یا اتحادیه اروپا کسی را برای گماردن در آن شغل پیدا نکرده اند و شاید از متقاضی ودیعه هم خواسته شود.

برای این منظور متقاضی می تواند با اخذ ویزای شینگن توریستی وارد یونان شده و به جستجوی کار بپردازد. اگر موفق به انجام این کار شدند باید قبل از انقضا مدت ویزای شینگن به کشور خود بازگشته و سپس برای ویزای اجازه کار اقدام نمایند. این ویزا باید قبل از ورود به یونان از سفارت یا کنسولگری یونان در کشور محل اقامت اقدام کننده کسب شود برخی مدارک لازم برای این کار عبارتند از :
• پاسپورت معتبر برای دریافت ویزای شینگن
• قرارداد استخدام متقاضی اقامت یونان
• گواهی سلامت متقاضی اقامت یونان
• گواهی عدم سو پیشینه از پلیس محل اقامت متقاضی اقامت یونان

لازم به ذکر است اگر مدت ویزا قبل از پذیرفته شدن درخواست برای اجازه اقامت کار یونان منقضی شود، متقاضی باید به کشور خود برگردد و این روند اقدامات را از سر بگیرد.

بعد از اخذ ویزای شینگن با اجازه کار و ورود به یونان، دارنده ویزا باید ظرف 30 روز برای اخذ اقامت یونان با اجازه کار به مقامات محلی مثل پلیس مراجعه نماید. علاوه بر این قبل از اقدام برای اجازه متقاضی باید کد مالیاتی از دفتر مالیاتی محل به علاوه کد امنیت اجتماعی از سازمان امنیت اجتماعی دریافت کند. اقامت یونان با اجازه کار معمولا 5 ساله است.

متقاضی اقامت یونان به محض اخذ اجازه کار، می تواند شروع به کار کرده و با توجه به قوانین موجود با پرداخت مالیات به دولت در مدت مذکور اقامت یونان را اخذ نماید و از امکانات و شرایط این کشور استفاده لازم را کرده و در محدوده شنگن بدون نیاز به ویزای شینگن تردد داشته باشد.

درباره یونان


یونان کشوری در جنوب شرقی اروپا و جنوب شبه جزیره بالکان است. این کشور از شمال با آلبانی، مقدونیه و بلغارستان و از شرق با ترکیه دارای مرز مشترک زمینی است. سرزمین اصلی یونان در جنوب و شرق به وسیله دریای اژه احاطه شده و از غرب به دریای یونان محدود است. « یونان » نام فارسی این کشور است و این نام از ایونیا منطقه یونانی‌نشین آسیای صغیر گرفته شده است .
یونان در محل پیوند سه قاره آسیا ، اروپا و آفریقا واقع شده است و میراث‌دار یونان باستان ، امپراتوری بیزانس و نزدیک چهار سده سلطه ی ترکان عثمانیست.
یونان به عنوان مهد تمدن مغرب زمین و زادبوم دموکراسی، فلسفه غرب، بازی‌های المپیک، علوم سیاسی، نمایشنامه‌نویسی (شامل هر دو نوع کمدی و تراژدی) قابل توجه است.
یونان دارای تاریخی ویژه و پرحادثه و دارنده میراث فرهنگی است که به طور قابل توجهی دارای نفوذ در آفریقای شمالی و منطقه خاورمیانه است و ساختاری بنیادی برای فرهنگ اروپا و آنچه امروز به عنوان غرب خوانده می‌شود، به حساب می‌آید.
امروز یونان کشوری توسعه‌یافته و یکی از اعضای اتحادیه اروپا (از ۱۹۸۱ میلادی)، عضو اتحادیه اقتصادی و پولی اتحادیه اروپا (از ۲۰۰۱ میلادی)، ناتو (از ۱۹۵۱ میلادی)، منطقه همکاری و بهره‌برداری اقتصادی یا OECD (از ۱۹۶۰ میلادی)، آژانس فضایی اروپا یا ESA (از ۲۰۰۱ میلادی) است.

15 دلیل مهاجرت به یونان

1. یونان عضوی از منطقه شنگن است

حوزه شینگن شامل 26 کشور اروپایی می باشد. دارندگان اقامت یونان به صورت هم زمان از مزایای زندگی در یونان و سفر بدون ویزای شینگن به کشورهای اروپایی برخوردارند. این بدین معنی ست که آن ها می توانند :
- از کشور خودشان به عنوان کشور مبدا به هریک از کشورهای حوزه شنگن بدون نیاز به ویزای شینگن به طور مستقیم سفر کنند.
- بدون بازرسی گمرکی طولانی در حوزه شینگن به طور آزادانه سفر کنند.
دارنده ویزای شینگن مولتیپل اجازه اقامت یک دوره ی سه ماهه در طول هر 6 ماه را در حوزه ی شنگن دارد.


2. دستیابی به ویزای طلایی اروپا با کمترین هزینه در یونان

در سالهای اخیر بسیاری از کشورهای اروپایی پیشنهاد شهروندی اتحادیه اروپا از طریق ویزاهای طلایی را نمی پذیرند.
در منطقه مدیترانه، یونان یکی از بهترین و ارزان ترین کشورها محسوب می شود. حداقل سرمایه گذاری برای اخذ اقامت در کشور پرتغال مبلغ 350.000 یورو، اسپانیا 500،000 یورو و در کشور قبرس 300.000 یورو می باشد که در مقایسه با یونان که 250.000 یورو است رقم بسیار بالاتری می باشند.
لازم به ذکر است که سایر بازارهای سرمایه گذاری شناخته شده مانند آمریکا به علت افزایش قیمت ها باعث دور نگه داشتن سرمایه گذاران از این کشورها شده اند.

3. فرصت منحصر به فرد سرمایه گذاری در یونان

بحران اقتصادی علاوه بر سختی هایش باعث ایجاد مزایایی نیز می شود. شهروندان خارج از اتحادیه ی اروپا از شانس سرمایه گذاری در بخش املاک و مستغلات با هزینه های پایین برخوردار می باشند.
بر اساس گزارش بانک سیاست پولی یونان ، در سه ماهه اول سال 2013 ، از آغاز بحران سال 2008، قیمت مسکن 29.5% کاهش را به یک فرصت منحصر به فرد برای سرمایه گذاری تبدیل کرده است.

4. آب و هوای مدیترانه ای یونان

300 روز آفتابی در سال موضوعی ست که برای همه جذاب است. یونان به آب و هوای خشک در تابستان هایش معروف است. ترکیب روزهای گرم با شب های خنک ، شادی بخش است. بهترین زمان یونان برای لذت بردن کامل از دریا و خورشید از ماه می تا سپتامبر می باشد.
آب و هوای مدیترانه ای یونان چهار فصل مجزا دارد. در پاییز و بهار تابش افتاب ملایم و دمای هوا نسبتا معتدل و از 10 تا 25 درجه است در حالیکه دمای هوای پایین در زمستان امکان لذت بردن از مناظر برفی در مناطق کوهستانی را فراهم می کند.

5. موقعیت استراتژیک یونان

یونان منطقه استراتژیکی ست که در محل تقاطع اروپا و آسیا و افریقا واقع شده است که این امکان را فراهم می کند تا در طول یک ساعت، شخص به وسیله خط هوایی به هر نقطه از این کشور برسد و ظرف حداکثر سه ساعت به هر نقطه از اروپا دسترسی داشته باشد.
به علاوه با چندین خط هوایی مانند Easy Jet و Ryannair که از خط های هوایی اصلی در یونان هستند، می توان با هزینه کم به پایتخت های اروپایی سفر کرد.

6. رسم کهن مهمان نوازی نسبت به مهاجران در یونان

یونان به خاطر موقعیت خاص و سنت قدیمی گردشگرپذیری، به رسم مهمان نوازی نسبت به مهاجران مشهور است. در این کشور نسبت به غذا و دیگر رسوم فرهنگ های مختلف نگرانی راجع به مسائل ایمنی یافت نمی شود و به علت اینکه بخش بزرگی از جمعیت به زبان انگلیسی صحبت می کنند، در نتیجه ارتباط برقرار کردن مهاجران با مردم تسهیل می شود.

7. بدون نیاز به حداقل زمان اقامت در یونان

محدودیت حداقل زمان اقامت، در کشور یونان وجود ندارد و دارنده اقامت یونان الزامی به تحمل هزینه های سفر سالانه به منظور حفظ اقامت خود را ندارد.

8. دسترسی به تحصیلات عالی در یونان

تحصیلات عالی در یونان هم به صورت دولتی و هم خصوصی ارائه می شود. اگرچه آزمون ورودی برای تحصیلات دولتی ممکن است سخت باشد اما این تحصیلات برای دارندگان اقامت یونان هزینه ای ندارد. از سوی دیگر برای ورود به کالج ها و دانشگاه های خصوصی به آزمون ورودی نیازی نیست و هزینه این موسسات خصوصی می تواند متغییر باشد. این موسسات همچنین اغلب برنامه های ویژه ای برای دانش آموزان بین المللی طراحی می کنند. دارندگان اقامت یونان از حقوق برابر برای تحصیلات عالیه نسبت به شهروندان یونانی بهره مند هستند.

9. رژیم متنوع غذایی در یونان

پایه ی اصلی تغذیه یونانی بر اساس موادی مثل روغن زیتون سالم ، پنیر فتا ، ماست معروف یونانی ، سالاد سبز تازه ، گوشت و مرغ است. همچنین شما می توانید از میوه های متنوع و منحصر به فرد مانند انجیر ، گیلاس و خربزه لذت ببرید و از وفور ماهی های تازه به ویژه در جزایر و مناطق ساحلی بهره مند شوید.

10. طبیعت زیبای یونان

طبیعت یونان بسیار زیبا است. آب های تمیز و شفاف ، جزیره های زیبای کوچک ، سواحل سفید شنی ، تپه هایی با درختان زیتون و کاج ، اینها تنها بخشی از جاذبه هایی ست که شما در یونان خواهید دید.
با وجود شهرهای مدرن، شما می توانید روستاهای سنتی با خانه های سنگی را نیز در مرکز این سرزمین و خانه هایی با نمای ابی و سفید را در جزایر مشاهده کنید. یونان قابلیت پاسخگویی به تمام سلایق و انتظارات را داراست و آماده ی پذیرایی گردشگران می باشد.

11. یونان زادگاه تمدن غرب

یونان به عنوان زادگاه تمدن غرب شناخته می شود و خاستگاه علومی مانند ریاضیات ، فیزیک ، ادبیات و سایر علوم است.
اقامت یونان این فرصت را به شما می دهد که آثار تاریخی محافظت شده و شهرهای باستانی که در سراسر کشور پراکنده اند را بازدید کنید. از المپیای باستانی یونان جایی که اولین بازی های المپیک برگزار شد تا پارتنون و آگورا در آتن جایی که دموکراسی متولد شد و همچنین جزیره کرت و موکنای که پیشگاه تمدن شگفت انگیز یونان باستان اند.

12. یونان مقصدی مناسب برای همه سلیقه ها

یونان یکی از محبوب ترین مقاصد توریستی جهان است. تقریبا 16.5 میلیون توریست در سال از این کشور بازدید می کنند. این کشور با جاذبه های متنوع خود تمام نیاز های سلیقه های مختلف را پاسخ می دهد. چه به دنبال سواحل و روستاهای بکر برای آرامش باشید و چه همهمه و شلوغی شهرهای مدرن ، در هر صورت یونان مکان مناسبی برای شماست.
یونان جاییست که شما می توانید به ماجراجویی بپردازید، ورزش کنید و به اردو بروید و مجذوب تاریخ و هنر آن شوید. شما می توانید تجربیات تازه ای در این کشور به دست آورید.

13. اقتصاد احیا شده یونان

بحران اقتصادی در حال پیشرفت که از سال 2008 شروع شد یونان را هم تحت تاثیر خود قرار داد. گرچه نشانه هایی از بهبود این بحران در حال نمایان شدن است. با حمایت IMF ( صندوق بین المللی پول ) و بانک مرکزی اروپا کسری بودجه کاهش پیدا کرده و در نتیجه تولید ناخالص داخلی توانست زیر 3% باقی بماند و این کشور توانست به رشد اقتصادی پایدار دست یابد.

14. سیستم مراقبت بهداشتی در یونان

یونان به خاطر دارا بودن سیستم مراقبت های بهداشتی بسیار عالی شناخته شده است. در سال 2010 میلادی، زمانی که سازمان بهداشت جهانی 191 کشور را رتبه بندی کرد یونان جایگاه چهاردهم را به دست آورد. رتبه ای که از کشورهایی مانند آلمان، انگلستان و قبرس بالاتر بوده است.دارندگان اقامت یونان از این سیستم مراقبت بهداشتی بهره مند می باشند.

15. امنیت در یونان

در یونان هرکس به راحتی می تواند در خیابان ها بدون هیچ ترسی حتی در شب قدم بزند. به ویژه شهرهای بزرگ مانند آتن و سالونیکا، که آب و هوای مطبوع و ملایم آنها مردم را ترغیب می کند تا نزدیک صبح خارج از خانه بمانند و این باعث ایجاد جو با نشاط و زنده در طول شبانه روز در شهرهای یونان می شود.

برای دریافت مشاوره رایگان در خصوص اقامت یونان با شماره تلفن های موسسه حقوقی سام تماس بگیرید.


ویزای شینگن مولتیپل سوییس

ویزای شینگن مولتی فرانسه

ویزا 3ساله شینگن

نمونه گواهی شهروندی

نمونه صفحه اول پاسپورت دومینیکا

نمونه پاسپورت دومینیکا (3)

نمونه پاسپورت دومینیکا (2)

نمونه اقامت اسلواکی

گواهی شهروندی

گواهی شهروندی دومینیکا

   مشاوره رایگان
۰۲۱-۲۶۷۶۶۴۴۵
۰۲۱-۲۶۷۶۶۴۳۹
۰۹۱۲-۵۲۳۴۵۰۳ telegram
مشاوره رایگان   ۲۶۷۶۶۴۴۵-۰۲۱   ۲۶۷۶۶۴۳۹-۰۲۱   ۵۲۳۴۵۰۳-۰۹۱۲telegram