اقامت انگلستان

با سرمایه گذاری به مبلغ 2 میلیون پوند ( برای 6 سال) در زمینه های زیر، به سرمایه گذار و خانواده او (همسر و فرزندان زیر 18 سال) اقامت انگلستان داده می شود:
1. اوراق قرضه دولتی
2. خرید سهام شرکت های انگلیسی
3. سرمایه گذاری در شرکت های انگلیسی

اقامت انگلستان

راه های دریافت اقامت انگلستان :

اخذ اقامت انگلستان از طریق سرمایه گذاری (ویزای TIER1)

1. ویزای تاسیس شرکت یا کارآفرینی در انگلستان

این ویزای اقامتی از روش های پرطرفدار در میان ویزاهای سرمایه گذاری انگلستان است. داشتن سرمایه 200.000 پوند یا معادل ریالی آن در بانک های انگلستان ، یا بانک های مورد تایید این کشور در ایران برای مدت زمان سه ماه از ملزومات دریافت این ویزا است. ابتدا شخص باید یک طرح اقتصادی برای چگونگی سرمایه گذاری در انگلستان ارائه دهد و در نهایت این مبلغ باید در یک کسب و کار در انگلستان سرمایه گذاری شود. طرح توجیهی اقتصادی متقاضی توسط موسسه سام مطابق با فعالیت کسب و کار مورد نظر در انگلستان به بهترین نحو و به صورت اختصاصی نگارش و تدوین می گردد. همچنین امکان اخذ اقامت انگلستان برای دو خانواده با همین سرمایه و کسب و کار وجود دارد. نکته قابل توجه این است که سرمایه 200 هزار پوندی نزد متقاضی باقی مانده و این مبلغ به هیچ کس پرداخت نمی شود.
از طرف دیگر شما برای دریافت این ویزا نیازمند داشتن مدرکی دال بر دانش زبان انگلیسی هستید که داشتن نمره 4 در آزمون IELTS کافی می باشد. همچنین اگر شما کمتر از 12 ماه گذشته در یک کسب و کار در انگلستان سرمایه گذاری کرده اید، میتوانید برای دریافت این نوع اقامت انگلستان اقدام کنید. شما با دریافت این ویزا می توانید همسر و فرزندان خود را همراه داشته باشید.
بنابر این به طور خلاصه شرایط اخذ اقامت انگلستان از روش فوق به قرار ذیل می باشد:
• داشتن سرمایه 200،000 پوند و انتقال آن به کشور انگلستان
• راه اندازی کسب و کار در انگلستان
• به جریان انداختن سرمایه 200،000 پوندی در کسب و کار مذکور
• داشتن مدرک زبان IELTS 4 توسط سرپرست خانواده
• ایجاد شغل برای دو نفر
• امکان اخذ اقامت انگلستان برای دو خانواده همزمان

نکات مهم
مبلغ مذکور برای سرمایه گذاری در انگلستان در اختیار متقاضی باقی می ماند و به دولت یا شخص ثالث پرداخت نخواهد شد.
فرآیند اخذ اقامت انگلستان توسط موسسه سام در مدت 3 ماه به انجام خواهد رسید.
در صورت تایید برنامه تجاری متقاضی، در ابتدا ویزای اقامتی انگلستان 3 ساله و 4 ماهه دریافت می شود که پس از پایان این مدت، شرایط شرکت و بیزنس مورد بررسی قرار می گیرد تا در صورت فعال بودن، مدت ویزا برای 2 سال دیگر تمدید شود.
همسر متقاضی می تواند در انگلستان شاغل شود و فرزندان ایشان می توانند از شرایط تحصیل رایگان در انگلستان بهره مند شوند.
حضور 183 روز در هر سال برای متقاضی در خاک انگلستان به منظور تمدید اقامت تا قبل از اقامت دائم ، الزامی می باشد.
پس از 5 سال زندگی در انگلستان ، متقاضی و خانواده او می توانند برای اخذ اقامت دائم انگلیس اقدام نمایند.
پس از اخذ اقامت دائم و دارا بودن شرایط زیر، افراد می توانند با درخواست شهروندی انگلستان، پاسپورت انگلیس را برای خود دریافت نمایند:
• 6 سال زندگی در انگلستان
• تسلط بر زبان انگلیسی
• پرداخت به موقع عوارض و مالیات ها در 6 سال گذشته
• نداشتن سابقه کیفری در 6 سال گذشته
پاسپورت کشور انگلستان، معتبرترین پاسپورت دنیا می باشد و دارنده آن می تواند به بیش از 174 کشور دنیا از جمله آمریکا، کانادا، مکزیک، استرالیا، کشورهای عضو اتحادیه اروپا و کلیه کشورهای آمریکای جنوبی، بدون نیاز به ویزا سفر کند.

2. سرمایه گذاری در انگلستان

تا قبل از 6 نوامبر 2014 براساس سیستم امتیاز بندی شما برای درخواست ویزای سرمایه گذاری انگلستان نیازمند این بودید که دارای حداقل سرمایه معادل یک میلیون پوند انگلیس باشید که 750.000 پوند آن در شرکت ها و موسسات قانونی انگلستان و 250.000 پوند آن در هر زمینه ای که خود مایل باشید به کار گرفته می شود. از طرف دیگر دارایی های شخص متقاضی اقامت انگلستان نباید کمتر از دو میلیون پوند باشد.
مبلغ 750،000 پوند از این سرمایه در حسابی به صورت بلوکه قرار می گیرد. 250.000 پوند باقیمانده در اختیار فرد قرار می گیرد که میتواند آزادانه به تجارت یا خرید ملک بپردازد. می توان گفت برای دریافت این ویزا شما نیازی به مدرک تحصیلات آکادمیک ندارید و داشتن مدرک زبان ضروری نیست. همچنین با دریافت ویزای سرمایه گذاری انگلستان شما میتوانید همسر و فرزندان خود را همراه داشته باشید.
بعد از 6 نوامبر 2014 تغییراتی در قوانین ویزای سرمایه گذاری انگلستان ایجاد شد و از آن تاریخ به بعد برای درخواست ویزای سرمایه گذاری انگلستان نقدینگی شما نباید کمتر از 2 میلیون پوند باشد. این وجه باید درتملک متقاضی یا همسر او باشد و فرد باید بتواند اثبات کند که از چه طریقی آن را بدست آورده است.
بنابراین با توجه به قونین مهاجرتی انگلستان در حال حاضر با سرمایه گذاری به مبلغ 2 میلیون پوند (برای 6 سال) در زمینه های زیر، به سرمایه گذار و خانواده او (همسر و فرزندان زیر 18 سال) اقامت انگلستان اعطا می شود:
1. اوراق قرضه دولتی
2. خرید سهام شرکت های انگلیسی
3. سرمایه گذاری در شرکت های انگلیسی
نکات مهم
این سرمایه گذاری پس از قبولی پرونده متقاضی، توسط اداره مهاجرت انگلستان انجام می گیرد.
در این روش اقامت انگلستان متقاضی نیاز به مدرک زبان ندارد.
فرآیند بررسی پرونده در این برنامه اقامت انگلستان ، 3 ماه زمان می برد.
در ابتدا به متقاضی و خانواده او اقامت 40 ماهه اعطا می شود، در انتهای 40 ماه، یک اقامت 2 ساله دیگر تمدید می شود.
حضور 183 روز در هر سال برای متقاضی در خاک انگلستان به منظور تمدید اقامت تا قبل از اقامت دائم، الزامی می باشد.
پس از 5 سال زندگی در انگلستان، متقاضی و خانواده او می توانند برای اخذ اقامت دائم اقدام نمایند.
پس از اخذ اقامت دائم و دارا بودن شرایط زیر، افراد می توانند با درخواست شهروندی انگلستان، پاسپورت انگلیسی برای خود دریافت نمایند:
• 6 سال زندگی در انگلستان
• تسلط بر زبان انگلیسی
• پرداخت به موقع عوارض و مالیات ها در 6 سال گذشته
• نداشتن سابقه کیفری در 6 سال گذشته
پاسپورت کشور انگلستان، معتبرترین پاسپورت دنیا می باشد و دارنده آن می تواند به بیش از 174 کشور دنیا از جمله آمریکا، کانادا، مکزیک، استرالیا، کشورهای عضو اتحادیه اروپا و کلیه کشورهای آمریکای جنوبی، بدون نیاز به ویزا سفر کند.

برای اطلاع از جزئیات روند اخذ اقامت انگلستان با تلفن های مشاوره تماس بگیرید.

اطلاعات تکمیلی در مورد انگلستان :
توجه فرمایید موارد ذیل برای افزایش اطلاعات مخاطبان درج شده و جزء خدمات موسسه سام نمی باشد.

انواع ویزای اقامت در انگلستان :

   ویزای Tier1انگلستان

ویزای Tier 1 که به 3 دسته اصلی تقسیم می شود. دو دسته آن در قسمت قبلی همین مقاله توضیح داده شد. سومین نوع این ویزا به صورت ذیل است:

       اقامت در انگلستان از طریق ویزای (Post-Study Work)

این ویزا از شاخه‌های ویزای سرمایه‌گذاری انگلستان است و مناسب اشخاصی است که در انگلستان تحصیل‌کرده‌اند یا در حال تحصیل‌اند. اگر شما بر مبنای ویزای Tier 4 در خاک انگلستان حضور داشته باشید می‌توانید با سرمایه‌گذاری ۰۰۰/۵۰ پوند انگلیس در یک کسب‌ و کار در مدت‌زمان کوتاه‌تری به اقامت دائم انگلستان دست پیدا کنید. سابقه تحصیل در انگلستان برای متقاضیان این نوع ویزا ضروریست.

  ویزای Tier2 انگلستان

      نوع ویزا (skiled worker) مهارت شغلی

برای دریافت این ویزای اقامت انگلستان داشتن پیشنهاد کاری از یک موسسه یا شرکت انگلیسی برای کارهای کوتاه یا بلند مدت در این دوره الزامیست. همچنین شرکت های چند ملیتی واقع در انگلستان می توانند برای کارمندان خود تحت روش ویزای کار دریافت کنند. این دسته همچنین شامل ورزشکاران حرفه ای نیز می باشد که می توانند برای اقامت در انگلستان اقدام کنند. در این ویزای انگلستان شما به یک اسپانسر یا تامین کننده منابع مالی در ضمن اقامتتان در انگلستان نیاز دارید بیشتر امتیازات ویزای کاری در انگلستان مربوط به پیشنهاد شغلی شما در انگلستان است که تا 50 امتیاز شما را پوشش می دهد و حداقل ساعت کاری 30 ساعت در هفته است. درآمد آینده شما و مدارک تحصیلی و مدارک زبان انگلیسی نیز در گرفتن ویزای TIER2جهت اقامت در انگلستان موثر می باشد.

   ویزای Tier3 انگلستان

مربوط به کارهای موقت و علاقه مندان به مهاجرت کاری به انگلستان به صورت موقت می باشد.

   ویزای Tier4 انگلستان

ویزای TIER4 ویزای دانشجویی انگلستان است. شرط اولیه گرفتن این ویزا داشتن پذیرش از یک دانشگاه یا موسسه آموزشی در انگلستان می باشد. در ویزا دانشجویی 10 امتیاز مربوط به داشتن یک اسپانسر جهت پرداخت هزینه های اقامت در انگلستان اختصاص داده شده است. همچنین30 امتیاز این ویزا به نوع پذیرش دانشجویی یا دانش آموزی شما از یک موسسه آموزشی در انگلستان بستگی دارد. گرفتن نمره مناسب در آزمون IELTS نیز در این ویزا کاملاٌ موثر است. مدت این ویزاها از 6 تا 18 ماه می باشد و فقط به مقاطع دکترا و یا دندان پزشکان ویزای 3 ساله داده می شود.

اخذ ویزای انگلستان از طریق بستگان

بعضی از روشهای دیگر مهاجرت به انگلستان هم هستند که شما لزوماً به قصد کار و تجارت در انگلستان برای ویزا اقدام نمیکنید. این نوع ویزاها عبارت از موارد زیر هستند:

اخذ اقامت انگلستان از طریق ازدواج

طبق قوانین کشور انگلستان اگر شما قصد دارید که با یک فرد مقیم یا شهروند کشور انگلستان ازدواج کنید می توانید پس از ازدواج و اثبات مواردی برای دریافت این ویزا و اقامت انگلستان اقدام کنید.
برای دریافت این ویزا هردو طرف باید دارای سن بیش از 18 سال باشند. شخص درخواست دهنده ازدواج در انگلستان باید مدارکی دال بر درآمد و توانایی مالی خود ارائه دهد تا بیانگر این موضوع باشد که می تواند خود و همسرش را بدون نیاز به کمک های دولتی حمایت کند. شخص متقاضی این ویزا باید به سفارت انگلستان در کشور خود مراجعه و درخواست را به همراه کلیه مدارک ازدواج و مدارک دال بر اقامت و شهروندی همسر خود را ارائه دهد.
با دریافت این ویزا شما اجازه کار، تحصیل و زندگی در خاک انگلستان را بدست می آورید و پس از طی مدتی 5 ساله میتوانید به اقامت دائم انگلستان دست یابید.

اقامت انگلستان برای فرزند

اگر شهروند بریتانیا باشید یا اجازۀ اقامت موقت یا دائم در این کشور را داشته باشید، می توانید فرزند خود، از جمله فرزندخواندۀ خود، را به انگلستان بیاورید.

اخذ تابعیت انگلستان از طریق تولد

یکی از شرایط مهاجرت به انگلستان از طریق طریق تولد می باشد، معمولا کشورها برای اعطای تابعیت خود از طریق تولد از یکی از دو معیار خون یا خاک و یا ترکیبی از هردو استفاده میکنند. از سال 1983 به بعد و با تصویب قوانین جدید، نظام حقوقی کشور انگلستان براساس معیار خون تنظیم شده است و این بدان معنی است که باید حداقل یکی از والدین فرد بریتانیایی باشند تا بتواند با تولد در خاک بریتانیا و یا کشور دیگری تابعیت انگلستان را کسب کند. در واقع این تابعیت به هر فردی که از پدر یا مادری بریتانیایی متولد شود تحمیل میگردد و صرف تولد در خاک بریتانیا موجب کسب تابعیت برای فرد نیست.


درباره انگلستان


انگلستان نام نیمه جنوبی جزیره بریتانیای کبیر و یکی از چهار بخش کشور پادشاهی متحد بریتانیای کبیر و ایرلند شمالی است. لندن، پایتخت انگلستان هم با حدود 8 میلیون نفر جمعیت، بزرگترین شهر اروپاست. علاوه بر گویشهای مختلف که در نقاط مختلف بریتانیا صحبت می شود، انگلیسی زبان اصلی کشور انگلستان است. جمعيت انگلستان حدودا 58 ميليون نفر می باشد.
حدود 5 درصد از جمعيت بريتانيا را خارجي هایی تشكيل می دهند كه از كشورهای مشترك المنافع بريتانيا به اين كشور می آيند. مهاجران بسياری نيز از سراسر جهان در بريتانيا سكونت دارند، خصوصا در شهر لندن كه از نظر قومی متنوع ترين شهر جهان است.
مساحت انگلستان (600, 93 مايل مربع) می باشد. اصطلاح بريتانيا Britain ، بريتانيای كبير (جزيره ای كه شامل انگلستان، ولز و اسكاتلند است) و ايرلند شمالی را در برمي گيرد. بريتانيا تقريبا هم اندازه نيوزيلند و نصف فرانسه است. اين سرزمين چشم اندازهای مختلفی دارد و اكثر خاك انگلستان، به جز شمال و جنوب غربی، نسبتا مسطح و كم ارتفاع است، در حاليكه بيشتر قسمتهای ولز و اسكاتلند سرزمينی كوهستانی است.
آب و هوای بريتانيا معمولا ملايم و معتدل است، گر چه بسيار متغير است و معمولا در تمام مواقع سال بارانی است. آب و هوای غرب كشور مرطوب و ملايم تر از شرق كشور است، در حاليكه شمال غربی مرطوبترين ناحيه كشور است. اسكاتلند و شمال كشور غالبا زمستان های سختی دارند و در آنجا بارش برف زمستانی فراوان است. جنوب شرقی كشور بهترين و گرمترين آب و هوا را دارد، هر چند حتی در اين قسمت نيز ممكن است زمستانها طولانی، سرد و پربارش باشند. متوسط درجه حرارت در ژانويه 4 درجه سانتيگراد ( F 39 ) و در ژوئيه 18 درجه سانتيگراد ( F64 ) است، گر چه ممكن است در تابستان درجه حرارت در جنوب شرقی به حدود 26 درجه سانتيگراد (F 79 ) برسد.
زبان های رسمی در اين كشور، انگليسی ، ولش و گاليك اسكاتلندی است، هر چند دو زبان آخر فقط در كشورهای مربوطه صحبت می شوند و اقليت نسبتا كمی آن را به كار می برند.
حكومت انگلستان سلطنت مشروطه است و ثبات سياسی در این کشور فوق العاده است. اين كشور يكی از پر ثبات ترين كشورهای جهان از نظر سياست است. اقتصاد بريتانيا در بين كشورهای جهان در رده چهارم قرار دارد و قرن بيست و يكم را با رشد اقتصادی فزاينده و سطح بيكاری نسبتا كمی آغاز كرد.

اشتغال

در بريتانيا چندين گروه نياز به مجوز اشتغال ندارند كه از آن جمله مي توان به اتباع كشورهاي اتحاديه اروپا ، اتباع كشورهاي مشترك المنافع بريتانيا كه يكي از والدينشان متولد بريتانيا باشد و يا افراد رده هاي سني 17 تا 27 سال كه جهت احراز موقعيت شغلي در ايام تعطيلات (حداكثر براي مدت2 سال) به اين كشور مهاجرت مي نمايند، اشاره نمود. ساير افراد، پيش از ورود به بريتانيا ، ملزم به مشاوره با كنسولگري يا سفارتخانه بريتانيا مستقر در كشور متبوع خود، مي باشند.
شرايط اشتغال: شرايط كاري در بريتانيا مناسب بوده و كاركنان اين كشور نسبت به ساير كشورهاي اتحاديه اروپا، از طولاني ترين ميانگين ساعت كاري (40 ساعت درهفته) برخوردار مي باشند. اكثريت كاركنان از تعطيلات ساليانه چهار هفته اي با كارمزد مازاد برحقوق برخوردار مي باشند. درشهرهاي بزرگ، به ويژه لندن، فرصت هاي شغلي كوتاه مدت فراواني وجود دارد.

هزینه های زندگی در انگلستان


این اطلاعات بر اساس 23633 منبع در 18 ماه گذشته از 2913 مشارکت کننده مختلف جمع آوری شده است.
تاریخ آخرین به روزرسانی: june,2016

رستوران هامیانگین
گوشت ( رستوران ارزان)14.01 € 
گوشت ( رستوران متوسط )61.64 € 
McMeal در مک دونالد (یا معادل گوشت کومبو)7.00 € 
کاپوچینو3.37 € 
پپسی (بطری 0.33 لیتری)1.56 € 
آب (بطری 0.33 لیتری)1.26 € 
بازارمیانگین 
شیر(1 گالن) 1.27 €
یک قرص نان سفید  تازه  (1 پوند)1.40 € 
برنج (سفید)، (1 پوند)1.92 € 
تخم مرغ (12)2.95 € 
پنیر محلی (1 پوند)8.62 € 
سینه مرغ (بدون استخوان، بدون پوست)، (1 پوند)9.21 € 
سیب (1 پوند)2.56 € 
پرتقال (1 پوند)2.52 € 
گوجه فرنگی (1 پوند)2.57 € 
سیب زمینی (1 پوند)1.75 € 
کاهو1.19 € 
آب (بطری 1.5 لیتری)1.25 € 
پاکت سیگار (مارلبورو)11.21 € 
حمل و نقل میانگین
یک بلیط یکسره (حمل و نقل محلی)3.08 € 
ورودی تاکسی  (تعرفه عادی)3.92 € 
تاکسی 1 مایل (تعرفه عادی)1.73 € 
تاکسی 1ساعت انتظار(تعرفه عادی)28.02 € 
بنزین (1 گالن)1.65 € 
Volkswagen Golf (یا معادل ماشین جدید)23,115.70 € 
آب و برق (ماهیانه)میانگین 


هزینه های عمومی (برق، گرما، آب، زباله) برای 915 فوت مربع آپارتمان

206.70 € 
تعرفه محلی  پیش پرداخت تلفن همراه (بدون تخفیف و یا برنامه)1 دقیقه0.16 € 
اینترنت (6 مگابیت در ثانیه، نامحدود)26.41 € 
ورزش و اوقات فراغتمیانگین 
باشگاه تناسب اندام، هزینه ماهانه برای 1 بزرگسال46.84 € 
اجاره  زمین تنیس  (1 ساعت در آخر هفته)13.39 € 
سینما، پخش بین المللی، 1 صندلی11.77 € 
لباس و کفشمیانگین 
1 شلوار جین(Levis)76.17 € 
1 لباس تابستانه در فروشگاه های زنجیره ای (زارا، H & M)43.36 € 
1 جفت از کفش نایک83.24 € 
1 جفت از کفش  مردانه چرم77.21 € 
اجاره در هر ماهمیانگین 
آپارتمان (1 خوابه) در مرکز شهر919.40 € 


آپارتمان (1 خوابه) در خارج از مرکز

788.08 € 
آپارتمان (3 اتاق خواب) در مرکز شهر1,536.43 € 
آپارتمان (3 اتاق خواب) در خارج از مرکز1,222.22 € 
قیمت فروش آپارتمانمیانگین 
قیمت فروش آپارتمان در  هر فوت مربع  در مرکز شهر4,401.29 € 


قیمت فروش آپارتمان در هر فوت مربع در خارج از مرکز شهر

3,349.20 € 
حقوق و تامین مالیمیانگین 
میانگین ماهانه یک بار حقوق و دستمزد (پس از کسر مالیات)2,307.97 € 
درصد نرخ بهره وام مسکن3.88€ 

ویزای شینگن مولتیپل سوییس

ویزای شینگن مولتی فرانسه

ویزا 3ساله شینگن

نمونه گواهی شهروندی

نمونه صفحه اول پاسپورت دومینیکا

نمونه پاسپورت دومینیکا (3)

نمونه پاسپورت دومینیکا (2)

نمونه اقامت اسلواکی

گواهی شهروندی

گواهی شهروندی دومینیکا

   مشاوره رایگان
۰۲۱-۲۶۷۶۶۴۴۵
۰۲۱-۲۶۷۶۶۴۳۹
۰۹۱۲-۵۲۳۴۵۰۳ telegram
مشاوره رایگان   ۲۶۷۶۶۴۴۵-۰۲۱   ۲۶۷۶۶۴۳۹-۰۲۱   ۵۲۳۴۵۰۳-۰۹۱۲telegram