• مشاوره رایگان

  • 021-26766445

  • 021-26766439

  • 0912-5234503 

سه شنبه, 09 شهریور 1395 ساعت 12:00

ویزای شینگن

نوشته شده توسط 
این مورد را ارزیابی کنید
(18 رای‌ها)

ویزای شینگن بلند مدت (مولتیپل)

از جمله خدمات گروه مشاوران سام وابسته به موسسه حقوقی و بین المللی سام، اخذ ویزای شینگن مولتیپل بلند مدت 1 تا 4 ساله به صورت تضمینی می باشد.

مدارک لازم جهت دریافت ویزای شینگن
1.ترجمه رسمی کارت ملی به زبان انگلیسی متقاضی ویزای شینگن
2.ترجمه رسمی شناسنامه به زبان انگلیسی متقاضی ویزای شینگن
3.پاسپورت با حداقل اعتبار به میزان مدت درخواست ویزای شینگن
4.پاسپورت قبلی (برای بررسی مورد نیاز می باشد)
5.ترجمه رسمی سند ملکی به نام متقاضی به زبان انگلیسی
6.سه قطعه عکس رنگی- زمینه سفید-70%چهره-3.5*4.5
7.مدارک شغلی متقاضی ویزای شینگن
8.مدارک مالی و بانکی متقاضی ویزای شینگن
9.بیمه مسافرتی شنگن حداقل 3 ماهه.
10.گواهی تمکن مالی متقاضی ویزای شینگن

توضیحات مدارک ویزای شینگن
نمونه مدارک شغلی مورد قبول برای درخواست ویزای شینگن
جواز کار- مدارک شرکت- روزنامه رسمی شرکت- کارت بازرگانی-پروانه مطب-پروانه کسب-پروانه وکالت-کارت نظام مهندسی
برای بازنشسته ها: حکم بازنشستگی + آخرین فیش حقوقی
برای دانش آموزها: نامه اشتغال به تحصیل
برای دانشجوها: گواهی اشتغال به تحصیل

گواهی تمکن مالی
1. گواهی حساب بانکی با حداقل موجودی 50 میلیون تومان به ازاء هر نفر صادره از بانک.
2. پرینت سه ماهه حساب بانکی به زبان انگلیسی.

نکات قابل توجه برای متقاضیان ویزای شینگن بلند مدت
تمام مدارک فوق می بایست ترجمه رسمی شوند و به تائید دادگستری و وزارت امور خارجه برسند.
برای اخذ ویزای شینگن بلند مدت داشتن حداقل یک ویزای شینگن در پاسپورت معتبر یا بیش از چهار سفر خارجی ویزا دار (ترکیه، دوبی و مالزی بدون ویزا هستند) نیاز می باشد.
در صورت سفر خانم خانه دار مدارک فوق از همسر ایشان کسب میشود به همراه سند ازدواج.
در صورت سفر كودك موافقتنامه محضري از سرپرست كودك لازم است.
برای ویزای شینگن بلند مدت در صورت احراز مدارک کافی، چک ضمانتی بازگشت متقاضی لازم نیست.
برای ویزای شینگن توریستی ضمانت بازگشت ضروری می باشد.
تائیدیه ویزا 48 ساعت بعد از تکمیل و تحویل مدارک به مسافر اعلام میگردد.
پروسه ی اخذ ویزای شینگن 20 روز کاری می باشد.

روند کار درخواست ویزای شینگن
ترجمه رسمی مدارک توسط متقاضی ویزا .
استعلام واجد شرایط بودن متقاضی برای ویزای شینگن توسط موسسه سام.
عقد قرارداد رسمی متقاضی ویزای شنگن با موسسه حقوقی سام.
پرداخت 50 درصد از حق الزحمه موسسه به عنوان پیش پرداخت قرارداد ویزای شینگن و تحویل رسید.
تعیین وقت سفارت جهت انگشت نگاری.
حضور متقاضی در سفارت و دریافت رسید انگشت نگاری و تحویل مدارک آن به موسسه سام.
دریافت ویزا شینگن و تصفیه حساب با موسسه.

تعرفه ویزا :

 

هزینه پروسه کاری توضیحات پیش نیاز نوع خدمات
ویزای شینگن بلند مدت
4000 یورو 20 روز اعضای تحت تکفل شامل همسر و فرزندان زیر 17 سال نیز میتوانند واجد شرایط اخذ
ویزا شوند
وجود حداقل 4 ویزا از کشورهای مختلف در پاسپورت متقاضی + مدرک شغلی معتبر+ موجودی حساب بانکی بالای 70 میلیون تومان ویزای شینگن مولتیپل یکساله
5000 یورو 20 روز اعضای تحت تکفل شامل همسر و فرزندان زیر 17 سال نیز میتوانند واجد شرایط اخذ ویزا شوند وجود حداقل یک ویزای شینگن در پاسپورت متقاضی + مدرک شغلی معتبر+ موجودی حساب بانکی بالای 80 میلیون تومان ویزای شینگن مولتیپل دوساله
7000 یورو 20 روز اعضای تحت تکفل شامل همسر و فرزندان زیر 17 سال نیز میتوانند واجد شرایط اخذ ویزا شوند وجود حداقل یک ویزای شینگن در پاسپورت متقاضی + مدرک شغلی معتبر+ موجودی حساب بانکی بالای 100 میلیون تومان ویزای شینگن مولتیپل سه ساله
9000 یورو 20 روز اعضای تحت تکفل شامل همسر و فرزندان زیر 17 سال نیز میتوانند واجد شرایط اخذ ویزا شوند وجود حداقل دو ویزای شینگن در پاسپورت متقاضی + مدرک شغلی معتبر+ موجودی حساب بانکی بالای 150 میلیون تومان ویزای شینگن مولتیپل چهارساله

 

شینگن چیست؟
شینگن قراردادی است که در سال ۱۹۸۵ میلادی جهت ورود آزاد ساکنین کشورهای اروپایی بدون نیاز به ویزا و کاهش مشکلات رفت و آمد به امضای ۵ کشور آلمان، فرانسه، هلند، بلژیک و لوکزامبورگ رسید و در اکتبر سال ۱۹۹۰ میلادی پس از اتحاد آلمان شرقی و غربی، مجددا با امضای آلمان تکمیل گردید.
کشورهای عضو معاهده شینگن عبارتند از:
اتریش، بلژیک، جمهوری چک، دانمارک، استونی، فنلاند، فرانسه، آلمان، یونان، مجارستان، ایسلند، ایتالیا، لاتویا، لیختن اشتاین، لیتوانی، لوکزامبورگ، مالتا، هلند، نروژ، لهستان، پرتقال، اسلواکی، اسلوونی، اسپانیا، سوئد، سوییس
اتحادیا اروپا و محدوده شینگن :
کشورهای عضو اتحادیه اروپا ( 27 کشور) را نباید با کشورهای محدوده شینگن ( 26 کشور) اشتباه نمود! کشورهای عضو اتحادیه اروپا شامل ۲۷ کشور یعنی 24 کشور از محدوده شینگن (بجز نروژ و ایسلند) بعلاوه 3 کشور رومانی، انگلستان و ایرلند می باشند، به همین دلیل ویزای ساکنین و اتباع این سه کشور جهت ورود به منطقه شینگن بی اعتبار است و این افراد باید هنگام ورود و خروج از کشورهای محدوده شینگن مورد کنترل مرزی قرار بگیرند.
کشورهای نظیر کرواسی، صربستان، مقدونیه، اوکراین، مولداوی و آندورا نه عضو اتحادیه اروپا هستند و نه عضو محدوده شینگن پس برای ورود به این کشورها نیاز به ویزای جداگانه دارید و ساکنین و متعاقبا اتباع این کشورها نیز برای ورود به سایر کشورهای اروپایی نیاز به ویزای شینگن دارند.

ویزای شینگن چیست؟
ویزای شینگن مخصوص افرادی است که قصد دارند به کشورهای محدوده شینگن وارد شوند و ساکن یا اتباع کشورهایی غیر از کشورهای محدوده شینگن هستند.
البته ساکنین و اتباع کشورهای قاره آمریکا از جمله دارندگان پاسپورت دومینیکا (غیر از چند کشور معدود مثل کلمبیا، پرو، بولیوی و…) و همچنین ساکنین و اتباع قاره استرالیا و کشورهای ژاپن،کره جنوبی و مالزی نیازی به اخذ ویزای شینگن ندارند و می توانند به مدت حداکثر ۹۰ روز به این کشورها وارد شده و اقامت داشته باشند.

اعتبار ویزای شینگن
هر ویزای شینگن دارای دو تاریخ مشخص است، یکی تاریخ اعتبار ویزا و دیگری تعداد روزهای مجاز اقامت دارنده ی ویزای شنگن که حداکثر ۹۰ روزه است. اگر تاریخ اعتبار ویزای شینگن شما گذشته باشد حتی اگر تعداد روزهای مجاز ویزای شما هنوز باقی مانده باشد، ویزای شینگن شما باطل تلقی می گردد. همچنین تعداد دفعات ورود شما به محدوده شینگن در ویزای شینگن شما توسط یک کد مشخص می شود این کد می تواند ۲،۱ یا ارقام بالاتر و یا نامحدود باشد. کد ۱ به معنی یکبار ورود (سینگل) است و یعنی اینکه پس از یکبار ورود و خروجتان از شینگن، ویزایتان بدون توجه به تاریخ اعتبار و روزهای مجاز آن باطل خواهد شد. کد ۲ و ارقام بالاتر به معنی آن است که به دفعاتی که در ویزای شینگن مشخص شده می توانید به محدوده شینگن وارد شوید و پس از استفاده از تعداد دفعات مجاز ورود، ویزایتان بدون توجه به تاریخ اعتبار و روزهای مجاز آن باطل خواهد شد. کد نامحدود (مالتیپل) به معنی ورود نامحدود به محدوده شینگن است و شما می توانید در مدت اعتبار ویزای شینگن و تعداد روزهای مجاز درج شده در ویزایتان به محدوده شینگن وارد و خارج شوید.

انواع ویزای شینگن
ویزای شینگن در ۴ نوع صادر می شود :
ویزای شینگن نوع A : ویزای ترانزیت است یعنی مسافر حق خروج از فرودگاه را ندارد و می تواند فقط در یکی از فرودگاههای حوزه شینگن پرواز خود را تعویض و راهی کشوری در خارج از شینگن گردد.
ویزای شینگن نوع B : ویزای عبور است یعنی مسافر حق خروج از فرودگاه را دارد و میتواند از محدوده شینگن بعنوان منطقه عبوری استفاده نماید تا از طریق زمینی خود را به کشور دیگری غیر شینگن برساند.
ویزای شینگن نوع C : ویزای توریستی است که اکثر ایرانیان با آن وارد حوزه شینگن می شوند.
ویزای شینگن نوع D : ویزای بلندمدت ملی(نشنال) است که معمولا تجار و بازرگانان و یا افرادی که درخواست اقامت کرده اند ازآن استفاده می کنند تا بتوانند در طی سال بارها به حوزه شینگن وارد و از آن خارج شوند.
توجه کنید که اگر بخواهید بیش از ۹۰ روز در محدوده شینگن بمانید، دیگر ویزای شینگن برای شما مناسب نیست و باید درخواست اقامت بدهید. درضمن اگر از ۹۰ روز اقامت خود در محدوده شینگن استفاده کنید، باید حتما ۳ ماه خارج از حوزه شینگن بمانید تا بتوانید مجددا ویزای شینگن دریافت کنید.


داشتن ویزای شینگن لزوما به معنی تضمین ورود به محدوده شینگن نیست، به عنوان مثال اگر شما ویزای شینگن خود را از یونان گرفته ولی از فرانسه وارد حوزه شینگن شوید مقامات مرزی شینگن در فرانسه می توانند به شما اجازه ورود نداده و شما را به کشوری در خارج از شنگن اخراج کنند.
مسافر ورودی به شینگن باید همیشه خود را آماده سوالات احتمالی از جمله هدف از سفر، آدرس محل اقامت و مدارکی دال بر توانایی پرداخت هزینه های اقامت نماید.
برای اخذ ویزای شینگن راههای مختلفی وجود دارد. ساده ترین راه اقدام از طریق تور مسافرتی و اخذ ویزای شینگن نوع C می باشد که البته باید برای اخذ آن پرینت حساب بانکی، پرینت آخرین فیش حقوقی، چک بانکی در وجه آژانس و یا سند ملکی به نام خودتان را از قبل آماده کنید تا ضمانتی برای برگشتتان از سفر باشد. راه دیگر، دریافت دعوت نامه رسمی جهت بازدید از اقوام، دریافت دعوت نامه از یک شرکت معتبر مبنی بر حضور در یک نمایشگاه بین المللی و... می باشند.


نکات مهمی که هنگام تقاضای ویزای شینگن و نیز پس از آن می بایست به آنها توجه کنید:
۱- در هنگام تقاضای ویزای شینگن نام همه کشورهایی را که در طی مسافرت خود قصد سفر به آنها را دارید قید کنید. این اطلاعات در سیستم «وی آی اس» به ثبت رسیده و در مرزهای ورودی شینگن در اختیار مقامات مرزی قرار خواهد گرفت.
۲- ورودتان به مرزهای شینگن می بایست از کشوری باشد که در فرم تقاضای ویزای شینگن خود مشخص کرده و بر اساس آن ویزا گرفته اید. تغییر مسیر ورودی می تواند در مرزهای شینگن مشکل به بار آورده و در بدترین حالت منجر به ابطال ویزای شینگن و بازگشت اجباری به کشور مبداء سفرشود.
۳- بعد از ورود به محدوده شینگن عملا قادر خواهید بود که به همه کشورهای آن حوزه مسافرت کنید چرا که در بین کشورهای شینگن کنترل مرزی وجود ندارد. نکته مهم اولین ورود به محدوده شینگن است که می بایست از طریق کشوری باشد که هدف از مسافرت به آن به هنگام تقاضای ویزای شینگن ثبت شده است.
۴- برخی از انواع ویزای شینگن (برای مثال ویزاهای موسوم به D و نیز انواع اقامت ها) شامل مقررات فوق نمی شوند که توضیحات بیشتر در مورد آن از حوصله این مطلب خارج است.
۵- جدیدا برخی آژانسهای هواپیمایی در ایران حتی از فروش بلیط هواپیما به مسیر دیگری غیر از کشور صادر کننده ویزا به دارندگان ویزای شینگن خودداری می کنند. برای مثال به دارنده ویزای شینگن سوئد بلیط هواپیما به مقصد آلمان نمی فروشند و یا از فروش بلیط تهران – استکهلم به دارنده یک ویزای شینگن صادر شده از سوی ایتالیا خودداری می نمایند. جریمه حمل یک مسافر فاقد مدارک لازم برای شرکتهای هواپیمایی در ازای هر مسافر حدود ۵۰ هزار کرون سوئد (معادل حدود ۲۵۰ میلیون ریال ایران) است. شرکتهای هواپیمایی از بیم پرداخت این جریمه سنگین سخت گیریهای بیشتری را در حمل مسافر به اتحادیه اروپا و محدوده شینگن صورت می دهند.
6 – دارا بودن ویزای شینگن هرگز به معنی گارانتی و تضمین ورود به منطقه شینگن نیست و این مقامات مرزی هر کشور هستند که تصمیم می گیرند به دارنده ویزا اجازه ورود بدهند و یا ویزای شینگن وی را لغو کرده و از ورود به وی به منطقه شینگن جلوگیری بعمل آورند.

برای دریافت مشاوره رایگان در خصوص اخذ ویزای شینگن با شماره تلفن های موسسه حقوقی سام تماس بگیرید.

خواندن 3679 دفعه آخرین ویرایش در یکشنبه, 08 اسفند 1395 ساعت 16:10

نمونه کارها


نمونه برگه اقامت از طریق تمکن مالی

نمونه برگه اقامت از طریق تمکن مالی

نمونه برگه اقامت سوئد

نمونه برگه اقامت سوئد

نمونه اقامت آلمان

نمونه اقامت آلمان

نمونه blue-paper

نمونه blue-paper

نمونه ویزای 3 ساله شنگن مولتی

نمونه ویزای 3 ساله شنگن مولتی

نمونه ویزا تایپ D

نمونه ویزا تایپ D

نمونه ویزا تایپ D

نمونه ویزا تایپ D

نمونه ویزای اقامتی

نمونه ویزای اقامتی

نمونه ویزا 1 ساله مولتیپل

نمونه ویزا 1 ساله مولتیپل

نمونه برگه اقامت از طریق ثبت شرکت

نمونه برگه اقامت از طریق ثبت شرکت

اقامت تمکن مالی - سرپرست

اقامت تمکن مالی - سرپرست

اقامت 2 ساله

اقامت 2 ساله

اقامت تمکن مالی

اقامت تمکن مالی

کارت اقامت اتریش

کارت اقامت اتریش

ویزا نوع D

ویزا نوع D

اقامت تمکن مالی - همراه

اقامت تمکن مالی - همراه

اقامت تمکن مالی یونان

اقامت تمکن مالی یونان

اقامت تمکن مالی

اقامت تمکن مالی

اقامت یونان - سرپرست

اقامت یونان - سرپرست

اقامت یونان

اقامت یونان

اقامت یونان

اقامت یونان

کارت اقامت اتریش

کارت اقامت اتریش

کارت اقامت تمکن مالی اتریش

کارت اقامت تمکن مالی اتریش

ویزای شینگن مولتیپل

ویزای شینگن مولتیپل

ویزای شینگن یک ساله

ویزای شینگن یک ساله

ویزای مولتیپل

ویزای مولتیپل

ویزای یک ساله

ویزای یک ساله