• مشاوره رایگان

  • 021-26766445

  • 021-26766439

  • 0912-5234503 

شنبه, 06 شهریور 1395 ساعت 20:44

اقامت اسلواکی

نوشته شده توسط 
این مورد را ارزیابی کنید
(5 رای‌ها)

اقامت اسلواکی

گروه سام با داشتن سوابق متعدد دریافت و تمدید کارت اقامت اسلواکی ، آماده ارائه خدمات به متقاضیان محترم می باشد. با اقدامات ویژه این گروه، متقاضی اقامت اسلواکی نیازی به مصاحبه و دانستن زبان و همچنین ارائه طرح بیزنسی ندارد. پروسه دریافت اقامت اسلواکی حدود 4 ماه به طول می انجامد.


1. اخذ اقامت کشور اسلواکی به روش ثبت شرکت:

حداقل سرمایه لازم برای ثبت شرکت در اسلواکی 20000 یورو می باشد.
کارت اقامت اولیه ای که برای شما صادر می شود 18 ماه اعتبار دارد. البته در بعضی موارد بنا به تصمیم کارمندان اداره پلیس اتباع خارجی اسلواکی این کارت با اعتبار 12 ماهه صادر خواهد شد.
شما باید حداکثر تا یک ماه پس از صدور کارت در اسلواکی خود را بیمه نموده و همچنین تست بیماری های خاص خود را با پرداخت مبلغ 200 یورو اضافه بر هزینه هایی که تا به آن روز پرداخت نموده اید به اداره پلیس ارائه کنید.
از روز مصاحبه شما در اداره پلیس اتباع خارجه کشور اسلواکی، 90 روز طول می کشد تا آنها جواب اقامت شما را صادر کنند که این زمان ممکن است تا 30 روز افزایش یابد.
شما باید بدانید از لحظه ای که کارت اقامت شما صادر می شود، 4 ماه فرصت دارید تا نسبت به مراجعه به کشور اسلواکی و دریافت کارت اقامتتان اقدام کنید.
برای تمدید اقامت، شرکت ثبت شده شما در اسلواکی باید حداقل 12500 یورو در سال فعالیت نشان دهد که از این میزان باید حدود 22% آن به عنوان مالیات پرداخت شده باشد، در غیر این صورت اقامت شما تمدید نخواهد شد.
مالیات بر درآمد در اسلواکی 22% است.
اقامت اسلواکی در 5 سال اول به صورت اقامت موقت می باشد.
حداقل سرمایه برای ثبت یک شرکت در اسلواکی 5000 یورو می باشد که با این حداقل، یک خارجی نمی تواند اقامت بگیرد و حداقل 20000 یورو سرمایه اولیه برای دریافت اقامت لازم است.


مدارک لازم برای ثبت شرکت و اقامت اسلواکی:

1.گواهی عدم سوء پیشینه برای همه متقاضیان بالای 14 سال به همراه ترجمه آنها که به تایید وزارت امور خارجه و دادگستری ایران رسیده باشد و همچنین این ترجمه ها باید به تایید سفارت اسلواکی در تهران نیز رسیده باشد.
2.آدرس و کدپستی 10 رقمی شما در کشورر خودتان
3.شناسنامه همه فرزندان زیر 18 سال به همراه ترجمه آنها که به تایید وزارت امور خارجه و دادگستری ایران رسیده باشد.همچنین این ترجمه ها باید به تایید سفارت اسلواکی در تهران رسیده باشد.
4.اسکن صفحه نخست گذرنامه
5.گواهی تمکن مالی از بانک به زبان انگلیسی
6.عقدنامه متقاضیان متاهل به همراه ترجمه انگلیسی

مزایای ثبت شرکت در اسلواکی :

- مالکیت 100% ( بدون نیاز به شریک محلی )
- دسترسی به تمام نواحی اروپای شنگن برای مسافرت، تجارت و اقامت طولانی مدت
- امکان درخواست پاسپورت پس از اخذ اقامت دائم
- امکان اخذ آسان ویزا برای تمامی نقاط دنیا
- افتتاح حساب شرکتی و شخصی
- استفاده از مارک تجاری ( برند ) اروپایی
- قوانین تجاری و گمرکی آزاد در داخل اتحادیه اروپا


 درباره اسلواکی

جمهوری اسلواکی کشوری در اروپای مرکزی است که تا دهه ۹۰ در کنار کشور چک، کشور چکسلواکی را تشکیل می داد.اسلواکی سرزمینی نیمه کوهستانی دارد. کوه های آن در شرق و شمال و قسمتی از غرب کشور واقع شده و آب و هوایش معتدل و مرطوب است. این کشور از غرب با جمهوری چک و اتریش، از شمال با لهستان ، از شرق با اوکراین و از جنوب با مجارستان هم مرز است.
اسلواکی کشوری محصور به خشکی در اروپای مرکزی است.
بیشتر سطح کشور اسلواکی با کوهستان ها پوشیده شده است و این کوه ها همگی جزئی از رشته کوه های بسکید و کارپات هستند. اسلواکی در میان کوه های خود صدها غار دارد که 15 عدد از آنها برای بازدید عموم باز است.
منابع طبیعی اسلواکی شامل: سنگ آهن، مس، آنتیموان، جیوه، منگنز و نفت است.
جمعیت اسلواکی حدود پنج و نیم میلیون نفر است که میانگین سنی آنها ۱/ ۳۶ سال است. امید به زندگی در بدو تولد برای زنان 79 سال و برای مردان ۷۱ سال است. ۸/۸۵ درصد از مردم این کشور از نژاد اسلواک ، ۷/۹ درصد مجار، ۷/۱ درصد کولی ها و بقیه نژادهای نامشخص هستند.
اغلب مردم این کشور مسیحی و 69 درصد آنها پیرو کلیسای رم هستند. ۷/۹۹ درصد از جمعیت بالای ۱۵ سال آن باسواد هستند. زبان رسمی این کشور اسلواکی است. پیش از جنگ جهانی دوم ۹۰ هزار یهودی در این کشور می زیستند که از آنها تنها 2300 نفر برجا مانده اند.
همه ی روزنامه ها در کشور اسلواکی خصوصی است و بیش از ۲۰ شبکه رادیویی خصوصی در آن فعال است. تلویزیون دولتی این کشور در سال های اخیر اغلب مخاطبانش را به شبکه های خصوصی تلویزیونی باخته است. همچنین مردم این کشور به تماشای شبکه های تلویزیونی کشورهای همسایه به ویژه جمهوری چک و مجارستان هم می نشینند.
بعضی معتقدند کشور اسلواکی برای سرمایه گذاری، کار و اقامت در اتحادیه اروپا کشوری مناسب است، زیرا که اسلواکی عضو کشورهای شینگن است و می توان به راحتی از آنجا به سایر کشورهای اروپایی سفر کرد.

 

دین مردم اسلواکی

قانون اساسی اسلواکی آزادی ادیان را در این کشور تضمین می‌کند. ۶۸/۹٪ مردم این کشور مسیحی کاتولیک هستند. پیش از جنگ جهانی دوم این کشور 90 هزار یهودی در این کشور می‌زیستند که از آنها تنها ۲۳۰۰ نفر برجا مانده‌اند.

 

اقتصاد اسلواکی

واحد پول این اسلواکی یورو است. اقتصاد اسلواکی به تولید و صدور خودرو و وسایل الکترونیکی، به ویژه به آلمان وابسته است و موتور محرکه رشد اقتصادی اسلواکی به طور انحصاری تقاضای خارجی می باشد.
منابع طبیعی آن شامل انواع زغال سنگ؛ اوره آهن، مس و منگنز؛ نمک؛ زمین‌های کشاورزی؛ و مقدار کمی نفت و گاز است. مهم‌ترین صنایع آن ماشین‌سازی، صنایع فلزی، صنایع الکتریکی و اپتیک، صنایع نظامی، خودروسازی، نساجی، منابع غذایی و آشامیدنی، شیمیایی، کاغذ و چاپ، صنعت برق، صنایع گاز و سرامیک است. فراورده‌های کشاورزی اسلواکی جو، سیب زمینی، چغندرقند، رازک، میوه، احشام و خوک و تولیدات جنگلی است.

 

براتیسلاوا ، پایتخت اسلواکی

براتیسلاوا پایتخت کشور اسلواکی و بزرگترین شهر آن با جمعیت ۴۶۰ هزار نفر است. براتیسلاوا در جنوب غربی اسلواکی در دو کرانه ی رود دانوب و نیز کرانه ی شرقی رودخانه موراوا گسترده است. براتیسلاوا با واقع شدن در مرز اسلواکی و اتریش، تنها پایتخت در جهان است که با دو کشور مستقل مرز مشترک دارد.
تاریخ این شهر قویاً تحت نفوذ مللی چون اسلوواک‌ها ، آلمانی‌ها ، مجارها ، چک‌ها ، اتریشی‌ها و یهودی‌ها بوده‌است.در براتیسلاوا جشنواره های زیادی برگزار می‌شود و زندگی شبانه و گردشگاه‌های آن معروفند.

خواندن 842 دفعه آخرین ویرایش در دوشنبه, 20 دی 1395 ساعت 18:25

نمونه کارها


نمونه برگه اقامت از طریق تمکن مالی

نمونه برگه اقامت از طریق تمکن مالی

نمونه برگه اقامت سوئد

نمونه برگه اقامت سوئد

نمونه اقامت آلمان

نمونه اقامت آلمان

نمونه blue-paper

نمونه blue-paper

نمونه ویزای 3 ساله شنگن مولتی

نمونه ویزای 3 ساله شنگن مولتی

نمونه ویزا تایپ D

نمونه ویزا تایپ D

نمونه ویزا تایپ D

نمونه ویزا تایپ D

نمونه ویزای اقامتی

نمونه ویزای اقامتی

نمونه ویزا 1 ساله مولتیپل

نمونه ویزا 1 ساله مولتیپل

نمونه برگه اقامت از طریق ثبت شرکت

نمونه برگه اقامت از طریق ثبت شرکت

اقامت تمکن مالی - سرپرست

اقامت تمکن مالی - سرپرست

اقامت 2 ساله

اقامت 2 ساله

اقامت تمکن مالی

اقامت تمکن مالی

کارت اقامت اتریش

کارت اقامت اتریش

ویزا نوع D

ویزا نوع D

اقامت تمکن مالی - همراه

اقامت تمکن مالی - همراه

اقامت تمکن مالی یونان

اقامت تمکن مالی یونان

اقامت تمکن مالی

اقامت تمکن مالی

اقامت یونان - سرپرست

اقامت یونان - سرپرست

اقامت یونان

اقامت یونان

اقامت یونان

اقامت یونان

کارت اقامت اتریش

کارت اقامت اتریش

کارت اقامت تمکن مالی اتریش

کارت اقامت تمکن مالی اتریش

ویزای شینگن مولتیپل

ویزای شینگن مولتیپل

ویزای شینگن یک ساله

ویزای شینگن یک ساله

ویزای مولتیپل

ویزای مولتیپل

ویزای یک ساله

ویزای یک ساله